Ostatnie badania krwi wykazały u mnie podwyższony poziom przeciwciał anty-TG (13,9 IU/ml przy normie

2 odpowiedzi
Ostatnie badania krwi wykazały u mnie podwyższony poziom przeciwciał anty-TG (13,9 IU/ml przy normie do 4,11). Niebawem będę miała wykonywane USG w kierunku autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Zostałam poinformowana przez lekarza rodzinnego, że w przypadku braku tej choroby, poziom przeciwciał nie jest powodem do żadnych zmartwień oraz że nie mogę zrobić nic, aby go obniżyć. Znam też osoby, które mając podobne doświadczenia stosowały specjalne diety, w celu obniżenia poziomu przeciwciał tarczycowych. Czy jest to możliwe i faktycznie konieczne, zarówno w przypadku wykrycia choroby autoimmunologicznej jak i jej braku? Dodam, że mam 19 lat, nie spożywam nabiału (nietolerancja laktozy) oraz mięsa i ryb. Czy dieta mogła wpłynąć na moje zdrowie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
aby podjąć jakiekolwiek działania najpierw trzeba dokładnie się zdiagnozować. "Dzisiejsza" dieta, stres i inne czynniki środowiskowe są bardzo mocnym czynnikiem zapalnym chorób autoimmunologicznych. Jest możliwość zahamowania procesu chorobowego. Diety eliminacyjne kiepsko zbilansowane, niedoborowe przyczyniają się do powstawania przewlekłych stanów zapalnych w organizmie kończących się chorobą.
Serdecznie pozdrawiam !

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry. Bardzo trudno jest zmniejszyć za pomocą diety poziom przeciwciał. Dieta bywa pomocna przy ograniczeniu procesu zapalnego oraz w poprawie ogólnej kondycji organizmu. Eliminacja dużych grup produktów spożywczych (mięso, nabiał) zawsze wymaga starannego ułożenia jadłospisu. Polecam kontakt z dietetykiem, który zbilansuje Pani dietę, dostosuje ją do Pani preferencji żywieniowych oraz do Pani stanu zdrowia i ewentualnie zaproponuje suplementację. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.