Ostatnio na wizycie u stomatologa okazało się, że moja górna 6. jest do leczenia kanałowego. Chciałb

10 odpowiedzi
Ostatnio na wizycie u stomatologa okazało się, że moja górna 6. jest do leczenia kanałowego. Chciałbym niedługo założyć na górny łuk stały aparat. Głównym powodem krzywego zgryzu jest brak miejsca, więc czy nie lepiej wyrwać tą 6. aby uzyskać miejsce? Dodam, że po prawej stronie mam 7 zębów a po lewej 8.
zapraszam na wizytę u nas wszystko zostanie omówione na miejscu ,bo w takiej formie nie jesteśmy prawidłowo zdjagnozować problemu,ogólna zasada jaką się kierujemy to nie pozbywać się zębów

Ratujemy każdy ząb ,który jest możliwy do uratowania wizyty są szybkie i przyjemne zapraszamy
Niestety na podstawie samego opisu sytuacji nie jest możliwe prognozowanie leczenia. Konieczne jest wykonanie dokładnego badania wraz z konsultacją u ortodonty.
Witam. Trzeba zacząć od wizyty u ortodonty, na podstawie analizy zgryzu będzie podjęta decyzja o usunięciu lub leczeniu zęba. Pozdrawiam
Moje zdanie jest inne, po wykonaniu zdjęcia RTG , panoramicznego , ząb proponuje usunąć, jeśli jest 7 i 8 to pieknie się ułoży w aparacie ortodontyczny m , oczywiście należy umówić się na konsultacje z ortodonta! Powodzenia!
Sytuacja na pewno wymaga indywidualnego podejścia.Usunięcie 6 powinno być ostatecznym rozwiązaniem, a nie postępowaniem z wyboru.Niezbędna jest konsultacja ortodonty i endodonty.
Niezbędna jest konsultacja ortodontyczna.
Proszę przeleczyć kanałowo ząb,z potwierdzeniem RTG, odczekać ok.2-3tyg.( można też leczenie wspomóc antybiotykiem ). A następnie działać ortodontyczne. Wszystko po kolei, martwy ząb nie jest przeszkodą w leczeniu aparatem ortodontycznym.Pozdrawiam
ważny wiek pacjenta, decyzję podejmuje za zgodą pacjenta ortodonta. każdy ząb powinien być na wagę złota
Witam. Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie bez zbadania pacjenta. Zapraszam na bezpłatną wizytę kontrolną. Pozdrawiam