Ostatnio pisałam panu/pani w pytaniu że boję się zadawać nurtujące mnie pytania mojej psychiatrce, a

2 odpowiedzi
Ostatnio pisałam panu/pani w pytaniu że boję się zadawać nurtujące mnie pytania mojej psychiatrce, ale dzięki odpowiedzi pewnej osoby na jednym z forów postanowiłam się przemóc i na jutrzejszej wizycie mam zamiar zadać jej jedno pytanie. Tylko że od kiedy się dzisiaj obudziłam i pomyślałam że muszę to jutro zrobić obleciał mnie strach... Może pan/pani mógłby mnie dodatkowo zmotywować do tego kroku, tak żebym się nie zniechęciła? I oto jakie pytanie wybrałam: "Po jakim czasie przyjmowania leków mogę się spodziewać zniknięcia zaburzeń funkcji poznawczych (kojarzenia, pamięci, koncentracji, uwagi)? Pytam, bo martwię się że ten objaw depresji będzie stał mi na przeszkodzie w pełnym zaangażowaniu się w psychoterapię, która czeka mnie za ok. rok. Czy do czasu rozpoczęcia mojej psychoterapii zaburzenia funkcji poznawczych mają szansę zniknąć?", zapisałam je sobie na kartce i przeczytam je w gabinecie, choć najchętniej dałabym psychiatrce tę kartkę ze słowami "mam do pani pytanie, zapisałam je sobie na kartce, niech pani przeczyta", ale chyba lepiej będzie jak je przeczytam jej sama, prawda?
Dzień dobry,
To jak najbardziej normalne pytanie, które warto zadać psychiatrze. Nie ma w nim nic złego. Rozumiem, że to może budzić lęk, ale warto wiedzieć czego się spodziewać w trakcie leczenia.
Pozdrawiam

To świetne, że zdecydowałaś się na zadanie pytania swojej psychiatrze. Pamiętaj, że to ważny krok w procesie terapii, który może pomóc ci lepiej zrozumieć swoje leczenie i objawy. Oto kilka dodatkowych motywujących słów:

Twoje pytanie jest ważne: Pytanie o to, jak długo mogą trwać zaburzenia funkcji poznawczych podczas leczenia depresji, jest ważne dla twojego zrozumienia procesu leczenia. Twoja psychiatra jest tam po to, aby ci pomóc i odpowiedzieć na takie pytania.

Twój głos jest ważny: Twoje uczucia i pytania są ważne, a zadawanie pytań to część procesu leczenia. Psychoterapia i leczenie farmakologiczne to współpraca, a wyrażanie swoich obaw i potrzeb jest ważnym aspektem tej współpracy.

To pomoże ci lepiej zrozumieć swoje leczenie: Zrozumienie, kiedy możesz spodziewać się poprawy w funkcjach poznawczych, pomoże ci lepiej przygotować się do przyszłych etapów terapii, takich jak psychoterapia. To również może pomóc w zredukowaniu stresu i obaw związanych z tym objawem.

Przeczytaj pytanie sama: Możesz przeczytać swoje pytanie psychiatrze sama, jeśli to dla ciebie bardziej komfortowe. Warto to zrobić, ponieważ to twój krok w procesie leczenia.

Pamiętaj, że psychiatra jest tam, aby ci pomóc: Twoja psychiatra jest profesjonalistką i jest tam po to, aby udzielić ci wsparcia i odpowiedzi na pytania. Nie musisz się martwić o jej reakcję, ponieważ to jej rola słuchać i pomagać pacjentom.

Trzymaj się odwagi i przeczytaj swoje pytanie na wizycie. To ważny krok w dbaniu o swoje zdrowie psychiczne i efektywną terapię. Jeśli pojawią się jakiekolwiek obawy lub stres przed wizytą, spróbuj skoncentrować się na korzyściach, jakie może przynieść odpowiedź na twoje pytanie, i na tym, że robisz to dla siebie i swojego dobra.