Ostatnio przez miesiąc miałam leczoną kanałowo dolną 5. 3 razy truta, na ostatnie wizycie 6 dni temu

4 odpowiedzi
Ostatnio przez miesiąc miałam leczoną kanałowo dolną 5. 3 razy truta, na ostatnie wizycie 6 dni temu w poniedziałek wypełnione kanały ale jeszcze nie zrobiona góra. Od tego czasu mam pulsujący ból ale nie zęba tylko niżej w okolicach brody. Nie cały czas i nie bardzo mocny ale uciążliwy. Rzuchwa jest bolesna w dotyku. Dwa dni temu wyczułam niewielki guzek który boli pod naciskiem. Dziś mam odrętwiałą połowę brody i nadal pulsuje rzuchwa i jest gulka. Co to może być?
Dzień dobry, konieczne jest u Pani zdjęcie RVG, w celu prawidłowej diagnozy. Może to być zmiana okołowierzchołkowa uciskająca na nerw bródkowy. Proszę jak najszybciej zrobić zdjęcie i zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam dr Kręcisz

Dzien dobry, najlepiej udac się z powrotem do stomatologa, wykonać rtg i sprawdzić przyczynę. Moze trzeba będzie otworzyc ząb i przeleczyc jeszcze raz- to moze byc zmiana ropna.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, polecam ponownie wizytę u Pana/Pani dentysty aby zrobił zdjecie rtg i sprawdził wypełnienie kanałów i ich ew. ucisk na nerw bródkowy.Pozdrawiam.A Wójcik
Witam, w celu weryfikacji leczenia proponuję wrócić do stomatologa i wykonać badanie TK, zwykłe Rtg może być niewystarczające .
Pozdrawiam.