Otrzymałem dziś wynik rezonansu magnetycznego kolana prawego, oto treść, proszę o opinię czy wymagan

1 odpowiedzi

Otrzymałem dziś wynik rezonansu magnetycznego kolana prawego, oto treść, proszę o opinię czy wymagany będzie :
Badanie MR stawu kolanowego prawego.
Zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym z cechami przerostu fałdów błony maziowej. Przetrwały fałd
przyśrodkowy.
Zmieniony sygnał, trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, widoczna długoodcinkowa poziomo-skośna szczelina
pęknięcia dochodząca do powierzchni dolnej z cechami rozwarstwienia łąkotki.
W partiach przytorebkowych trzonu łąkotki bocznej poziome rozwarstwienie nie wykazujące komunikacji z
powierzchniami stawowymi.
Nierówny zarys chrząstki stawowej na powierzchni obciążanej kłykcia przyśrodkowego kości udowej, podobne
zmiany nieco mniej nasilone na przyległej powierzchni kłykcia kości piszczelowej- chondromalacja l - ll stopnia.
Chrząstki stawowe w przedziale bocznym gładkie bez zmian w warstwie podchrzęstnej.
Więzadła krzyżowe o zachowanej ciągłości i gładkich :zarysach i typowym sygnale.
Więzadło poboczne przyśrodkowe o zachowanej ciągłości z obecnością zmian bliznowatych. Ślad płynu w kaletce
brzuchato-półbłoniastej. Poza tym obraz ścięgien tworzących gęsią stopkę oraz mięśnia półbłoniastego i głowy
przyśrodkowej mięśnia brzuchatego łydki w zakresie objętym badaniem niezmieniony.
Więzadło poboczne strzałkowe o gładkich zarysach niepogrubiałe o niezmienionym sygnale. Obraz Ścięgna mięśnia
podkolanowego, pasma biodrowo-piszczelowego oraz mięśnia dwugłowego uda i głowy bocznej mięśnia
brzuchatego w zakresie objętym badaniem niezmieniony.
Rzepka typu 2 wg Wiberga. Wskaźnik l-S wynosi ,1. TT-TG 12mm. Kąt chrzęstny bruzdy '140st,
Chrząstki stawowe w stawie rzepkowo-udowym gładkie, bez zmian w warstwie podchrzęstnej
obraz więzadła i troczków rzepki oraz ścięgna mięśnia czworogłowego uda niezmieniony
Bez cech obrzęku śródkostnego w objętych badaniem fragmentach kości.
W dole podkolanowym zmian patologicznych nie świerdza się.
Proszę o opinię.
Pozdrawiam
Witam,
Uszkodzenia łąkotek powinno się zaopatrzyć operacyjnie - wykonać artroskopię stawu kolanowego.
Ostateczna decyzja może zostać podjęta po przeprowadzeniu badania przedmiotowego oraz podmiotowego. Zapraszam na kwalifikację.