Pacjent po wypadku 4 tyg, pod respiratorem do tej pory z ciężkimi obrażeniami płuc ale gorącymi się
1
odpowiedzi
Pacjent po wypadku 4 tyg, pod respiratorem do tej pory z ciężkimi obrażeniami płuc ale gorącymi się odstawiona od 5 dni od leków usypiajacych nie obudzil się do tej pory dziś wykonano traechotomie w 65% oddycha sam jakie są plusy i minusy wykonanego zabiegu i czy ma to znaczenie dla pacjenta w śpiączce
Pacjenci podłączeniu do respiratora przez dłuższy czas wymagają tracheostomii z uwagi na powikłania zbyt długiego utrzymywania rurki intubacyjnej w tchawicy które mogą prowadzić do odleżyn, owrzodzeń i stanów zapalnych krtani i tchawicy. Poza tym rurka tracheostomijna ułatwia pielęgnację jamy ustnej. Jest to oczywiście ostateczność jeżeli nie udaje się wcześniej odłączyć pacjenta od respiratora. Poza tym rurka tracheostomijna jest też lepiej tolerowana przez pacjenta niż rurka intubacyjna.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.