Pacjentka w wieku 62 lat zazywa od kilkunastu lat lek diuresin sr 1.5 mg. Oprócz tego bisocard, trit
1
odpowiedzi
Pacjentka w wieku 62 lat zazywa od kilkunastu lat lek diuresin sr 1.5 mg. Oprócz tego bisocard, tritace, atoris, glucophage. Najprawdopodobniej diuretyk jej nie służy, podniesiony kwas moczowy. Czy może go odstawić??
Leki diuretyczne powinny być stosowane w szczególności u osób z potwierdzoną niewydolnością serca, tj. z obniżoną frakcją wyrzutową lewej komory < 50% i/lub zwiększonym stężeniem markerów niewydolności serca tj. BNP/NT-proBNP. Diuretyku nie powinniśmy odstawiać w sytuacji, kiedy pojawiają się obrzęki kończyn dolnych i inne objawy zatrzymania wody w organizmie. Jeżeli rozpoznano niewydolność serca można rozważyć zmianę leku diuretycznego na inny, np. torasemid. W przypadku, jeśli włączono diuretyk bez rozpoznania niewydolności serca (najprawdopodobniej jako lek hipotensyjny), można rozważyć jego zmianę na inny lek obniżający ciśnienie np. lerkanidypina. W przypadku podwyżosznego poziomu kwasu moczowego, wskazane jest włączenie allopurynolu. Proszę udać się do lekarz internisty z wartościami pomiarów ciśnienia tętniczego z ostatnich min 2 tygodni. Lekarz po badaniu ustali wskazania do ew. modyfikacji leczenia hipotensyjnego.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.