Panie Doktorze, od maja tego roku walczę z nawracajacą infekcja dróg moczowych i rodnych. Na począ

1 odpowiedzi
Panie Doktorze,
od maja tego roku walczę z nawracajacą infekcja dróg moczowych i rodnych. Na początku maja zgłosiłam się dolekarza rodzinnego z objawami zapalenia pęcherza (ból w podbrzuszu, parcie na pęcherz, pieczenie, ból po oddaniu moczu, częstomocz, budzenie się o 2 lub 3 w nocy w celu oddania moczu poczym pieczenie niedozniesienia, uniemożliwiające spanie). Lekarz rodzinny bez wykonania badań
przepisał Amotaks, który niestety w ogóle nie pomógł. Zgłosiłam sie wtedy do ginekologa (26.05) podejrzewając infekcje grzybicza/mieszaną. Dostalam Recepty na Macmirror, Tantum Rosa do płukania pochwy przed każdą dawką antybiotyku i po kuracji - Gynoflor. Brałam również juz już własną rękę po wybraniu leków Lactovaginal (na noc).
Niestety przepisane leki pomogły tylko na chwilę i po niecalym miesiącu problem powrócił. Znowu objawy zapalenia pęcherza. Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego, bez posiewu dostałam - kolejny antybiotyk - Nolicin oraz Flucofast dla mnie i męża. Leki nie pomogły w ogóle, po 5 dniach od skończenia ostatniej dawki Nolicinu, objawy powróciły ze zdwojoną siła - znów ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej i pochwy po oddaniu moczu, parcie na pęcherz, osłabienie i ból w podbrzuszu. Miałam wtedy również miesiaczke. Zażywałam wtedy też leki przeciwbólowe, ponieważ ból był bardzo utrudniający funkcjonowanie. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym w środę w tamtym tygodniu, dostałam skierowanie na posiew moczu, skierowanie do Urologa. Przepisany został Biseptol 960, zalecona została Furagina codziennie raz 1 tabletka 100mg. W posiewie wyszła bakteria E. Coli w ilości 10^7 CFU, oporna tylko na Norfloksacyne (skladnik Nolicinu).
Dodatkowo juz na własną rękę, wykupiłam Urolact, Żuravit Bactiflor, Rutinacea, kwas kaprylowy (2x dziennie) i Lactovaginal. Czyli wszystko co tylko pomoże przywrócić odporność organizmu oraz dobrej mikroflory.
W poniedziałek w tym tygodniu zażyłam ostatnia dawkę Biseptolu. Niestety już kolejnego dnia (wczoraj) około południa po oddaniu moczu znowu nastąpiło silne pieczenie i ból w okolicy pochwy/cewki moczowej...
Dolegliwości te dokuczają mi od wielu lat i utrudniają życie codzienne - zwłaszcza zawodowe, przez budzenie się w w nocy celu oddania moczu i ból w nocy - oraz oczywiscie życie seksualne...
Lekarz rodzinny zalecił mi Szczepionkę (???) wspomagająca leczenie nawracajacych infekcji dróg moczowych. Czy to jest jakas nadzieja?
Zdaję sobie sprawy, że może to być wina układu odpornościowego, jelit. Odkąd pamiętam dokuczają mi dolegliwosci gastryczne - gazy, wzdęcia, zgaga.
Bardzo proszę o pomoc, jakie badania powinnam wykonać, do jakiego specjalisty się udać, aby postawić diagnozę i zakończyć ten problem.
Planuję zajść w ciążę za około 2 lata i to równie sprawia, ze czuje obawę, biorąc non stop antybiotyki, furaginę, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Niewyobrażam sobie zmagać się z tymi dolegliwościami będąc w ciąży i nie móc brać pewnych leków, które teraz są niezbędne. Bardzo proszę o pomoc.
Sugeruję porozmawiać z lekarzem rodzinnym. Na podstawie wyniku posiewu moczu należy dobrać odpowiedni antybiotyk
Suplementy diety (preparaty bez recepty) Pani nie pomogą.
W trakcie leczenia unikać seksu
Wykonać USG jamy brzusznej z oceną zalegania moczu w pęcherzu po mikcji (tj. z pełnym i pustym pęcherzem)