Partner mojej córki przez 4 lata nie chce poznać nas,przyjaciół córki. nie przyjeżdża wcale do niej,

5 odpowiedzi
Partner mojej córki przez 4 lata nie chce poznać nas,przyjaciół córki. nie przyjeżdża wcale do niej,tylko ona jeździ do niego. Córka zna całą jego rodzinę, przyjaciół i jeździ do niego 200km kilka razy w miesiącu na parę dni. Jej parter natomiast był tylko raz w ciągu 4 lat i stwierdził,że nic mu się nie podoba w jej mieście,ale nie spotkał się z nami. Córka w sierpniu planuje z nim zamieszkać i oczywiście w jego mieście, natomiast my nie znamy jego rodziny, jego też nie znamy. Dodam fakt,że jak córka jest u niego nie może się z nami za często kontaktować i cały czas dogryza córce,czy tatuś lepiej zrobił to, czy tatuś lepiej zrobił tamto. Proszę o podpowiedź co mam zrobić w takiej sytuacji.
Dzień dobry. Dobrym pomysłem może okazać się spokojna, szczera i otwarta rozmowa z córką. Stworzenie jej przestrzeni do opowiedzenia, dlaczego tak się dzieje i przedstawienia, z jakich powód zależy Państwu na poznaniu jej partnera. Będzie to okazja do pokazania córce, że ma bliskie jej osoby, które troszczą się o jej sytuację życiową i chciałyby być aktywną częścią jej życia.

To ważne, by rozmowa była łagodna, skupiona wokół uczuć, które budzi u Państwa obecna sytuacja i wspólnego wypracowania, jakie widzicie jej rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie

Sytuacja, którą opisujesz, może budzić niepokój z kilku powodów. Zachowanie partnera Twojej córki, takie jak unikanie spotkań z Wami, jej rodziną, i ograniczanie jej kontaktów z Wami, może sugerować pewne problemy, które warto dokładniej zbadać. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby lepiej zrozumieć sytuację i zapewnić wsparcie swojej córce.
Porozmawiaj z córką w spokojny i otwarty sposób. Wyraź swoje obawy i zaniepokojenie sytuacją, ale unikaj oskarżeń i krytyki. Skup się na swoich uczuciach, np. "Martwię się o Ciebie, ponieważ nie znamy Twojego partnera i nie wiem, czy jest Ci dobrze." Spróbuj zrozumieć, dlaczego córka decyduje się na taki związek i co widzi w swoim partnerze. Może mieć swoje powody, które są dla niej ważne, a zrozumienie ich może pomóc w lepszej komunikacji.
Spróbuj zaprosić partnera Twojej córki na neutralne spotkanie, np. obiad w restauracji. Powiedz, że chcielibyście go poznać, ponieważ jest ważną osobą w życiu Waszej córki.
Jeśli partner Twojej córki unika spotkań, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego. Być może ma jakieś obawy, które można rozwiać.
Zachęć córkę, aby utrzymywała swoje kontakty z rodziną i przyjaciółmi niezależnie od związku. Ważne jest, aby miała wsparcie i swoje własne życie poza związkiem.
Pomóż córce rozwijać swoją samodzielność i pewność siebie, aby była w stanie podejmować świadome decyzje dotyczące swojego życia.
Jeśli partner córki ogranicza jej kontakty z rodziną i przyjaciółmi lub wywiera presję, może to być sygnał manipulacji lub kontroli. W takich przypadkach ważne jest, aby córka zdawała sobie sprawę z takich zachowań i miała świadomość, że nie są one zdrowe.
Ciągłe krytykowanie i porównywanie z rodziną może być formą psychicznego nacisku, co może wpływać negatywnie na samoocenę córki.
Jeśli rozmowy nie przynoszą rezultatu, rozważ skonsultowanie się z terapeutą rodzinnym. Może pomóc w zrozumieniu dynamiki relacji i w znalezieniu sposobów na wsparcie córki.
Zachęć córkę do skorzystania z pomocy psychologa, który może pomóc jej lepiej zrozumieć swoje uczucia i decyzje dotyczące związku.
Najważniejsze jest, aby zachować spokój i okazać wsparcie córce, nie narzucając jej swoich opinii ani decyzji. Kluczowe jest otwarcie kanałów komunikacji i zapewnienie, że córka wie, iż może liczyć na Wasze wsparcie bez względu na wszystko. Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, warto szukać profesjonalnej pomocy, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobrostan córki.

Pozdrawiam
W tej sytuacji ważne jest, aby otwarcie porozmawiać z córką o swoich obawach i uczuciach. Może Pani wyrazić swoje zaniepokojenie brakiem zaangażowania partnera i brakiem kontaktu między waszymi rodzinami. Proszę wspierać córkę, ale również proszę dać jej do zrozumienia, że chce Pani, aby jej relacje były zdrowe i wzajemne. Proszę pamiętać, że to jej decyzja, ale może Pani oferować swoje wsparcie i zrozumienie. Pozdrawiam
Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się.
Zachęcam do otwartej rozmowy, podczas której obie strony będą mogły poznać swoje odczucia i pokazać, że dążą do utrzymania dobrej relacji. Warto jednak pamiętać, że córka jest osobą dorosłą i ostateczna decyzja należy do niej i jedyne co można zrobić to być obok i wspierać.
Pozdrawiam
Rozumiem, że sytuacja związkowa Twojej córki jest trudna. Partner, który przez 4 lata unika spotkania z Wami, może budzić wątpliwości. Ważne jest, aby córka zdawała sobie sprawę z Waszych obaw. Może warto szczerze z nią porozmawiać o tym, co Was niepokoi. Kluczowe jest, aby córka czuła się wspierana i miała jasność co do swoich wyborów. Rozmowa z nią może pomóc jej zobaczyć różne perspektywy i podjąć najlepszą decyzję. Jeśli jest Pani trudno to zaakceptować, warto rozwazyć wsparcie psychologiczne.