Patrzenie się na ekran od dołu (na leżąco)

1 odpowiedzi
Zainstalowałem nad łóżkiem ramię mechaniczne na laptopa oraz dwuczęściową klawiaturę która leży obok ud. Dzięki temu mogę pracować z komputerem na leżąco i bardzo oszczędzam kręgosłup (miałem operowaną dyskopatię). Laptop wisi przed moją głową i mam ekran w odległości 30 cm na wprost oczu. Nigdzie nie znalazłem informacji na temat pracy z komputerem w ten sposób.

Zastanawiam się, czy taka pozycja pracy jest zdrowa dla oczu i czy może spowodować jakąś wadę wzroku lub przemęczenie oczu, ponieważ patrzę długo na ekran od dołu i grawitacja działa na całe oko w kierunku, który nie jest naturalny dla oka.
Taka pozycja spoglądania na ekran nie wywoła żadnej wady wzroku, natomiast może w sposób naturalny spowodować zmęczenie oczu ( mięśni i akomodacji ). Każda praca wymaga tzw. higieny pracy. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.