Pewien mezczyzna nie juz mlody. Pociagaja go kokietki. Niby byloby pożądanie bez wspomagania to plus

3 odpowiedzi
Pewien mezczyzna nie juz mlody. Pociagaja go kokietki. Niby byloby pożądanie bez wspomagania to plus, ale minus to taki ze przy kokietce to czlowiek jest wiecznym amantem i ciezko o tzw bycie sobą, czyli bycie w takiej neutralnej sytuacji. To sie przydaje po trudnych emocjach zyciowych taki stan bazowej rownowagi, zrozumienie ,wrazliwosc, oddanie ale bez zakochania. Innymi slowy inny rodzaj milosci. Nie milosc - eros, tylko milosc - agape/storge. Ktory rodzaj z milosci jest optymalny? Trzeba ktorys wybrac a kazdy rodzaj milosci ma swoje plusy i minusy.
Witam Pana,
Optymalny rodzaj miłości to taki, którego akurat teraz Pan potrzebuje. Czytając Pana pytanie mam wrażenie, że stoi Pan przed pewnym dylematem - z jednej strony szuka Pan pewnej stabilizacji, oparcia i bliskości w związku, z drugiej pociągają Pana relacje które takiej stabilności nie gwarantują. Może warto temu przyjrzeć się podczas konsultacji z psychologiem? By poszukał Pan odpowiedzi na nurtujące pytania. Jest Pan ekspertem od własnego życia i na pewno te odpowiedzi Pan w sobie ma - psycholog może Panu towarzyszyć w drodze do szukania tych odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas sesji. Pozdrawiam serdecznie
Oba rodzaje miłości – eros (namiętna, pełna pożądania) oraz agape/storge (wzajemne zrozumienie, oddanie, troska) – są ważne i mają swoje miejsce w relacjach. Miłość oparta na erosie może dostarczać emocji, ale może być niestabilna na dłuższą metę. Agape i storge oferują głębsze zrozumienie, stabilność i więź, ale bez intensywności namiętności. Optymalny rodzaj miłości zależy od potrzeb danej osoby i etapu życia. Dla równowagi w związku ważne jest, by obie formy miłości współistniały – namiętność erosu z głęboką bliskością i akceptacją agape. Nie trzeba wybierać jednego, można dążyć do harmonii między nimi.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.