Pewnej znanej mi osobie wyszlo w tescie na charakter ze ma wysoka potrzebe aprecjacji piekna. Wydawa

3 odpowiedzi
Pewnej znanej mi osobie wyszlo w tescie na charakter ze ma wysoka potrzebe aprecjacji piekna. Wydawaloby sie ze moglaby sie sztuka zając, ale nie jest to wybor optymalny, poniewaz nastepna cecha tej osoby jest to co tam jest nazywane LOVE. Czy zatem mozna byloby sensowne polaczyc piekno oraz osobe - szukac zony modelki albo interesowac sie tematem modelingu? Cechy ktore wymienilem nie sa najwyzsze ale tak powiedzmy 3-4 miejsce, wiec sa zainteresowania ale nie maksymalne. Oczywiscie piekno jest nie tylko zewnetrzne, liczy sie glowa i serce. No ale to zew jest raczej najsilniej dzialajacym.;)
Dzień dobry,
Zacznijmy od tego, że czym innym są wystandaryzowane testy psychologiczne, a czym innym tzw. psychotesty czy psychozabawy. Tym pierwszym można ufać, te drugie natomiast służą nie diagnostyce, a zwróceniu naszej uwagi na jakiś konkretny obszar. Jeśli komuś wychodzi wysoka aprecjacja piękna, to można wnioskować, że piękno jest dla niej istotną wartością, ale czy wynik był bardzo wysoki, wysoki, średniowysoki, czy przeciętny, cóż - na to pytanie możemy nie dostać odpowiedzi.
Druga kwestia dotyczy wyboru zawodu na podstawie cech osobowości. To bardzo wartościowy obszar, ale znów - nie dyktuje nam tego, co mamy robić, a jedynie kieruje nasze zainteresowanie na określony obszar. Przykład? Niech będzie mój. Według wystandaryzowanych testów jestem typem "pomagacza", mam bardzo wysokie wysokie kompetencje społeczne, bardzo wysoką inteligencję emocjonalną i odporność na stres. Mogę pracować jako psycholog (tą drogę wybrałam), pielęgniarka, lekarz, nauczyciel, policjantka, strażak, opiekun pacjenta, socjoterapeuta, pracownik opieki społecznej, itp. Policjantka niemal niczym nie przypomina pielęgniarki, a jednak w obu tych zawodach, z dużym prawdopodobieństwem, bym się odnalazła. Z drugiej jednak strony, bycie księgową, elektrykiem, czy sprzedawcą raczej nie dawałaby mi satysfakcji.
Krótko mówiąc: testy nie są wyrocznią, a do każdego człowieka pasuje mnóstwo zawodów (i to niekoniecznie pasujących do siebie nawzajem).
Pozdrawiam,
Anna Głowocz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić ten temat szerzej podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie
Wysoka potrzeba „aprecjacji piękna” często oznacza dużą wrażliwość na estetykę i głębszą potrzebę doświadczania piękna w życiu. Może to przejawiać się w docenianiu sztuki, przyrody, a także w relacjach z ludźmi – w tym przypadku, np. poprzez atrakcyjność partnera. Druga cecha, opisana jako „LOVE”, odnosi się prawdopodobnie do emocjonalnych potrzeb związanych z miłością, relacjami i poczuciem więzi, co faktycznie sugeruje, że takie potrzeby są równie istotne.

Jeśli osoba jest przyciągana do piękna i jednocześnie bardzo ceni bliskość oraz zrozumienie, to połączenie tych dwóch wartości w relacji może być jak najbardziej możliwe i satysfakcjonujące. Przykładem może być nie tylko poszukiwanie partnerki o fizycznej atrakcyjności, ale też osoby, która podziela wrażliwość estetyczną lub emocjonalną, co buduje związek oparty na głębokim docenieniu piękna zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Zamiłowanie do modelingu czy sztuki może być fascynującą przestrzenią do eksploracji. Jeśli te cechy są wysoko cenione, to warto rozważyć, czy osoba miałaby satysfakcję z bycia częścią świata, gdzie estetyka odgrywa ważną rolę – choćby hobbystycznie. Jednak zaangażowanie się w te obszary wyłącznie ze względu na poszukiwanie piękna lub odpowiedniego partnera może być niepełne bez uwzględnienia emocjonalnych potrzeb.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.