Pięć dni temu miałam leczony ząb z widoczną próchnica. Przed wizytą miałam samoistne bóle które szyb

1 odpowiedzi
Pięć dni temu miałam leczony ząb z widoczną próchnica. Przed wizytą miałam samoistne bóle które szybko ustępowały, zdążały się bardzo rzadko i sporadycznie. Powodowane niekiedy zimnymi napojami, bardzo rzadko ciepłymi czy słodyczami. Poprosiłam o znieczulenie które przy pierwszej próbie okazało się bardzo słabe (górna szóstka), dentysta postanowił o podanie mi kolejnego znieczulenia, które już było wystarczające i ból podczas wiercenia praktycznie nie występował. Lekarz od razu oznajmił że ząb może być zakwalifikowany do leczenia kanałowego jednak jak się okazało, udało mu się go wyczyścić i na tamtą chwilę wykonane przez niego plombowanie okazało się wystarczające. Tego samego dnia odczuwałam, że znieczulenie przestawało działać i odczuwałam dyskomfort. Dzień po wizycie ból zęba ustąpił natomiast napotkałam się z bólem podczas gryzienia nawet bardzo miękkich rzeczy. Do dnia dzisiejszego utrzymuje się ten ból z tą różnicą, że podczas gryzienia bardzo twardych rzeczy, bądź przy bardzo ciepłych lub ziemnych płynów. Ulgę przynosi mycie zębów pastą na nadwrażliwość. Nigdy wcześniej nie miała takich problemów- nie mam problemów z nadwrażliwością. Byłam wcześniej u tego dentysty i przy pierwszym zębie nie było takich problemów. Będę wdzięczna za każdą pomoc czy sugestię.
Przy głębokich ubytkach zdarza się, że objawy nadwrażliwości pozabiegowego utrzymują się 2-4 tygodni. Z opisywanej sytuacji wynika, że dolegliwości stopniowo się zmniejszają, reagują na pastę na nadwrażliwość - to nie wskazuje na objawy zapalenia miazgi a właśnie na nadwrażliwość pozabiegową. Proszę stosować dalej pastę na nadwrażliwość i odczekać do miesiąca po leczeniu. Jeśli objawy by się nasilały lub pojawiły samoistne czy nocne dolegliwości - wtedy należy udać się do stomatologa.