Pięć tygodni temu upadłam na chodniku. Nastąpiło skręcenie i naderwanie stawu łokciowego. Przez dwa

10 odpowiedzi
Pięć tygodni temu upadłam na chodniku. Nastąpiło skręcenie i naderwanie stawu łokciowego. Przez dwa tygodnie nosiłam longetę gipsową dłoniowo-ramienną. Ręka byłą wtedy cały czas spuchnięta. Czułam uciążliwy ucisk. Przyjmowałam Acenocumarol. W przeszłości miałam zatorowość płucną. Przeszłam dwie operacje wycięcia żylaków kończyn dolnych. Mam 57 lat. Od zdjęcia gipsu smaruję rękę maścią Traumon, Zgodnie z zaleceniem lekarza ćwiczę prostowanie ręki. Nadal jednak okolica łokcia jest opuchnięta i bywa bolesna. Również dłoń mi puchnie. W związku z tym chciałabym zapytać, czy jest się czym niepokoić?
Dziękuję za odpowiedź.
zapraszam na konsultację, pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proponuję kontakt z fizjoterapeuta - kinesiotaping pobrzękowy , wyższe ułożenie kończyny w spoczynku, chusta trójkątna do chodzenia , mobilizację tkanek miękkich okolicy łokcia , masaż przeciwobrzękowy by przywrócić normalne krążenie żylne w kończynie - bez tych zabiegów obrzęk z czasem również powinie się uspokoić , ale trwa to dość długo Tyle bez badania przy założeniu , że rozpoznanie jest właściwe i nie przeoczono innych uszkodzeń Pozdrawiam Maciej Gabryel
Dzień dobry!

Dość często występuje obrzęk i bolesność nawet kilka tygodni po urazie - w czasie normalnego gojenia się tkanek. Istnieje jednak także kilka innych możliwych zgłaszanych problemów - można je wykluczyć w drodze osobistego badania przez lekarza.

Piotr Staszczuk
Przyczynę obrzęku w Pani przypadku należy ocenić badaniem klinicznym poszerzonym ewentualnie o badania dodatkowe w związku z tym najlepiej zgłosić się na konsultację ortopedyczną.
Sugeruję wizytę: Usg narządu ruchu
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. W przypadku pacjentów przyjmujących doustne antykoagulanty, takie jak acenocumarol, rozmiary krwiaka i powikłania z nim związane są znacznie większe, a czas rekonwalescencji znacznie dłuższy. Proponuję regularnie odwiedzać swojego ortopedę i natychmiast w przypadku nasilenia objawów.
Szanowna Pani,
Jeśli złamanie było wykluczone, to po naderwaniu więzadeł pobocznych, ich przebudowa czyli tworzenie się blizny może trwać do ośmiu tygodni.
Przyjmowanie Acenocumarolu powoduje rozrzedzanie krwi, co może zwiększać obrzęk.
Proszę dbać wysokie ustawienie kończyny, o to aby kończyna nie zwisała, można stosować temblak, ale nie wolno – jednak - zapominać o ćwiczeniach. Może Pani również obficie smarować kończynę – przedramię, aż po palce, Reparilem.
Jeśli objawy nie ustąpią do ośmiu tygodni lub będą się nasilały, proszę się pilnie umówić na wizytę do ortopedy w celu skontrolowania sytuacji za pomocą badania USG.
Serdecznie pozdrawiam
Aliaksandr Yankouski
Witam. Czy zostało wykonane zdjęcie RTG stawu łokciowego, a jeżeli tak to czy wykazało jakiekolwiek uszkodzenia kostne. Czy obecnie ruchy supinacji i pronacji przedramienia (przy zgiętym do 90* stawie łokciowym obracania przedramieniem) są bolesne. Staw łokciowy "nie lubi" być unieruchamiany, ale okres 2 tygodni nie powoduje długotrwałego przykurczu. Ze względu na obrzęk, na który miał też wpływ przyjmowanie Acenocumarolu staw łokciowy będzie potrzebował dłuższego okresu aby powrócić do sprawności. Zakładam oczywiście że nie doszło do uszkodzeń kostnych np. złamania głowy kości promieniowej lub nasady dalszej kości ramiennej. Chociaż po takim okresie powinny one już ulec częściowemu wygojeniu. Po wykluczeniu tych uszkodzeń proponowałbym dołączenie do ćwiczeń zabiegów fizykoterapeutycznych: kąpiel wirowa, . Jeżeli chodzi o obrzęk ręki ma to prawdopodobnie związek z zaburzeniem krążenia spowodowanym urazem. Na tę przypadłość proponuje Ibalgin sport (działanie p/zapalne i p/obrzękowe)
Uprzejmie dziękuję za wiadomość. Urazy łokcia bywają kłopotliwe w leczeniu, ale niewątpliwie – sądząc po przedstawionym skrótowym opisie – trzeba się tym zająć. Zapraszam na konsultacje.
Z pozdrowieniami,
TA.
Dobry Wieczór,
Jeżeli dolegliwości nadal występują sugeruję ponowną konsultacje u ortopedy.
Pozdrawiam.
Należy się badanie kliniczne ortopedyczne - następnie można Pani udzielić rzetelnej odpowiedzi na Pani pytanie pozdr

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.