Piersi nie przestają mi rosnąć, mam już 75H I ciągle rośnie. Bardzo boli mnie kręgosłup, na skórze p

4 odpowiedzi

Piersi nie przestają mi rosnąć, mam już 75H I ciągle rośnie. Bardzo boli mnie kręgosłup, na skórze pojawiają się rozstępy, ciężko I uprawiać sport A nawet oddychać. Na przeswietlenie kręgosłupa wyszło skrzywienie. Mama już przeszła taka operację Ale za późno I trwałe ma mocno skezywiony kręgosłup. Czy mam szansę na kwalifikacje do operacji zmniejszenia piersi?
Proszę zrobić USG piersi lub Mammografie i zapraszam na konsultację.

Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam,
dr n.med. Joanna Jędrys
specjalista chirurgii plastycznej
specjalista chirurgii ogólnej
Dzień dobry,
Oczywiście że jest to wskazanie do operacji. Można taki zabieg wykonać na NFZ, ale...
Trzeba wiedzieć, że po takiej operacji nigdy nie będzie można karmić dzieci, bo przewody mleczne i gruczoły są zniszczone. Dlatego tez bardzo często wiele osób nie decyduje się na operacja przed urodzeniem wszystkich planowanych dzieci. Jeżeli biust ma wciąż tendencje do powiększania się to zabieg wykonany teraz przed zakończeniem wzrostu spowoduje, że ta część która pozostanie po zabiegu powiększy jeszcze swoja objętość. Tak, że istotny jest Pani wiek.
Z poważaniem
Marta Wilczyńska
Witam,

Jeśli jest Pani w okresie dojrzewania to piersi mogą dalej rosnąć i najlepiej jest odczekać , aż ten wzrost się zatrzyma.
Ewentualnie konsultacja może się odbyć wcześniej w celu wyjaśnienia wątpliwości i wskazań planowanego zabiegu.

Pozdrawiam i zapraszam