Pisk w uszach mimo leczenia nie zanikł

3 odpowiedzi
Witam. To moje uzupełniające pytanie do wpisu dotyczącego pisku w obu uszach po koncercie.
Patrząc z dzisiejszej perspektywy sytuacja miała miejsce 2 miesiące temu. Zgodnie z Państwa sugestiami wybrałem się do laryngologa. Miałem wykonane audiogram i tympanometrię. Zgodnie z oceną lekarza widoczne było nieznaczne osłabienie słyszenia w zakresie wysokich częstotliwości i nic więcej. Dostałem Memotropil 1200mg i Betaserc 24mg do stosowania przez miesiąc. Miesiąc minął, leki się skończyły, a w uszach dalej lambada. Raz ciszej, raz głośniej ale wciąż piszczy. Przypuszczam, że ma to coś wspólnego z napięciem mięśni lub ciśnieniem, bo natężenie pisku znacznie wzrasta podczas ziewania.
Teraz pytanie - czy po tym czasie i tak wdrożonym leczeniu są jeszcze szanse, że sytuacja wróci do normy? Czy jednak mam się powoli zaprzyjaźnić z tym piskiem? Na czym teraz może polegać leczenie i jakie są rokowania?
Dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Ci z Państwa, którzy stawiali na ostry uraz akustyczny, prawdopodobnie mieli rację.
Witam
Prawdopodobnie jak sam Pan napisał przyczyną jest uraz akustyczny- po tak długim okresie rokowanie nie jest niestety najlepsze - warto dalsza diagnostykę i leczenie kontynuować w jakiejś Poradni Audiologicznej lub Szumów Usznych (na nfz bo prywatnie b duże koszty diagnostyki); życzę powodzenia ale tego typu problem nie jest łatwy
Pozdr
Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Takie leczenie zwłaszcza betaserc powinno być kontynuowane co najmniej 2 m-ce bez przerwy. byćmoże inne czynniki takie jak palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze i inne schorzenia sprzyjające osłabieniu słuchu u Pana/Pani powodują brak poprawy.
Witam!
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego, metody TRT, metody neuromodulacji w zależności od etiologii!
W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszej diagnostyki proszę o kontakt.
Zapraszam -
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
laryngolog-bydgoszcz.pl
Pozdrawiam!

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.