Pisze ponieważ mam problem raczej na tle psychicznym. Od jakiś 2 lat czuje niechęć do spotykania się

2 odpowiedzi
Pisze ponieważ mam problem raczej na tle psychicznym. Od jakiś 2 lat czuje niechęć do spotykania się z ludźmi gdy wiem, że ktoś ma do mnie przyjechać tracę siłę, i czuję niechęć do czegokolwiek wolę leżeć u siebie w pokoju i z niego nie wychodzić . Ciągle czuję przygnębienie, smutek, co noc płacze bo czuje się samotna i beznadziejna, czuje że jestem nikim, nie mam dobrego kontaktu z rodziną czuje irytacje gdy patrze na moją rodzinę ( typu kuzynostwo, wujostwo) nie potrafię z nimi rozmawiać bo przez całe życie byłam przez nich ignorowana. Od dziecka byłam sama nie miałam nikogo bliskiego z rówieśników. Sytuacje z przeszłości ciągle mnie prześladują i nie ma dnia kiedy się nie stresuje, potrawie też być dość nerwowa. Bardzo męczy mnie stan w którym jestem. Codzienne przygnębienie, smutek, stres i sytuacje z przeszłości nie dają mi spokoju i nie wiem co zrobić aby te uczucia znikły, najlepiej by było gdybym nie czuła nic. Co mam zrobić? , co mi dolega?
Być może warto przepracować traumy, które wynikają z dzieciństwa - nawiązuję do treści o tym, że prześladują Panią sytuacje z przeszłości.

Ignorowanie dla tak małego dziecka może być bardzo trudnym doświadczeniem, a właśnie w tym czasie buduje się pewność siebie, poczucie własnej wartości, postrzeganie siebie i innych ludzi.

Zachęcam, do zaopiekowania się sobą "rozliczenia" z duchami przeszłości. W tym procesie może pomóc psychoterapeuta. Pozdrawiam