Piszę ponieważ martwię się o swoją kotkę. Tydzień temu przygarnełem ją z miejskiego cmentarza. Ma ni

3 odpowiedzi
Piszę ponieważ martwię się o swoją kotkę. Tydzień temu przygarnełem ją z miejskiego cmentarza. Ma niecałe 3 miesiące. Wszystko było w porządku aż do dzisiaj. Do soboty dokarmiałem ją jednym rodzajem karmy. Od soboty zmieniłem jej ją ponoć na lepszą. Jednak moja kocica to łakomczuch i zjada odrazu wszystko co zostanie nasypane do miseczki. Zauważyłem w niedziele wieczór, że ma strasznie napuchnięty brzuszek i twardy. Co chwilę chodzi załatwiać się do kuwety( jej kupka zrobiła się bardziej miękka) , często puszcza gazy i przy każdym nawet najmniejszym ruchu popiskuje. Podejżewam, że boli ją brzuszek. Ale nie wiem czy to przez zmianę karmy czy przez to że została przekarmiona. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Nie chcę jej głodzić ani nic z tych rzeczy. Jeżeli jesteście państwo w stanie mi pomoc to bardzo proszę o jakąś poradę. Z góry dziękuję
Dzień dobry,

Jak dużo zjadła tej karmy i czy była to karma sucha?
Pozdrawiam
Malinska

Proszę udać się z kotem do lecznicy. Być może wymienione przez Pana objawy są wynikiem łapczywego jedzenia dużej ilości karmy na raz albo/i zarobaczenia. Jedyne co może Pan zrobić w domu to podać kotu dwie-trzy kropelki espumisanu dla dzieci bezpośrednio do jamy ustnej lub do karmy w celu usunięcia nadmiaru gazów.
Podejrzewam, że się przejadla zbyt szybko zmienioną karmą. Prawdopodobnie ma robaki z jelitach. Podejrzewam też, że doszło już do zapalenia przewodu pokarmowego i bez wizyty w lecznicy Pan jej nie pomoże. Na marginesie--zawsze jak bierzemy nowe zwierzę należy pójść na wizytę do lekarza weterynarii. Jak mam nowy używany samochód pod razu jadę na stację diagnostyczna i do mechanika, tym bardziej żywe stworzenie trzeba dać znać i ewentualnie pozwolić podać odrobaczenie, szczepienie itd. Lepsza karma to trochę za mało