Piszę z pytaniem ponieważ ostatnio 2 razy zauważyłam trochę krwi w ślinie. Pierwszy raz jakiś czas t

1 odpowiedzi
Piszę z pytaniem ponieważ ostatnio 2 razy zauważyłam trochę krwi w ślinie. Pierwszy raz jakiś czas temu, a drugi dzisiaj (29.01). Palę papierosy, mam 23 lata. Ta krew w ślinie 2 razy pojawiła się podczas palenia papierosa. Urazów w jamie ustnej brak, jedynie co to krwawiące dziąsła, ale przy myciu zębów, więc to odpada. Patrzyłam co może być powodem, bo myślałam, że może to jednak dziąsła lub jakiś uraz, ale nic nie zauważyłam. Jedyne co to mała czerwona plamka na podniebieniu miękkim, po bokach i na języczku, wszystko w niedalekiej jego odległości. Czasami jak palę czuję albo jakby metaliczny posmak, albo lekkie pieczenie. Ogólnie też jak nie pale to czasami muszę odkrztusić. Zdarzało się też, że czułam większe pieczenie jamy ustnej, ale to bardzo rzadko. Ciężko mi to opisać, bo dopóki nie było tej krwi w ślinie znikąd to nie przywiązywałam do tego uwagi, ale może ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest to coś niepokojącego. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale kilka miesięcy temu w badaniach wyszła mi lekka anemia, która nie wiem na jakim poziomie jest teraz, bo nie robiłam kolejnych badań. Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale i dobrze wytłumaczyłam. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie. Pozdrawiam.
Zapalenie dziąseł (o którym świadczy krwawienie przy myciu zebów) może też dawać o sobie znać przy drażnieniu dymem papierosowym. Jednak w przypadku anemii, często w jamie ustnej pojawiają się afty, które powodują zaobserwowane dolegliwości.
Zalecane byłoby badanie u stomatologa oraz ponowne badania krwi w celu oceny niedokrwistości.

Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.