Piszę zapytanie ponieważ już dwóch dermatologów odwołało wizytę z powodu epidemii wirusa. Moje dole

2 odpowiedzi
Piszę zapytanie ponieważ już dwóch dermatologów odwołało wizytę z powodu epidemii wirusa.
Moje dolegliwości zaczęły się około 4 tyg temu. Początkowo było to swędzenie przedramion i podudzi, bez żadnych widocznych zmian skórnych, trwało to około tygodnia. Następnie, około 2 tygodnie temu zaczęły mnie swędzieć uda po wewnętrznej stronie oraz pachwiny i dół pośladków, początkowo bez widocznych zmian skórnych, później zauważyłem w tych miejscach delikatną wysypkę. Swędzenie nasilało się czasami w nocy, ale nie zawsze. Delikatna wysypka została natomiast swędzenie znacznie się zmniejszyło, nawet w nocy. Obecnie od paru dni obserwuję wysypkę na grzbietowej części dłoni i nadgarstków, która jest widoczna praktycznie tylko po kąpieli po wysiłku fizycznym i w ogóle nie swędzi. Jakie powinienem podjąć teraz kroki? Czy prać jakieś preparaty dostępne bez recepty?
Mężczyzna, 30lat
Dzień dobry. Na ten moment proponuje bez recepty allertec 2x dziennie i nawilżanie skory po każdej kąpieli Mediderm krem. Możliwe, ze dolegliwości złagodnieją lub ustąpią.
Natomiast postawienie diagnozy jest możliwe jedynie podczas wizyty i dokładnego obejrzenia skory. Pozdrawiam!

W opisanym przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty i wdrożenie odpowiedniego leczenia lekami dostępnymi na receptę.
Pozdrawiam,
Adrian Karamon
Sugeruję wizytę: Konsultacja dermatologa - telemedycyna - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.