Po 4tygodniowym leczeniu zapalenia kaletki łokciowej (antybiotykiem oraz tabletkami przeciwzapalnymi
1
odpowiedzi
Po 4tygodniowym leczeniu zapalenia kaletki łokciowej (antybiotykiem oraz tabletkami przeciwzapalnymi) ,nie ma poprawy. Dostałem dziś skierowanie do szpitala na usunięcie kaletki. Dodam , że w kaletce nadal znajduje się ropa , co oznacza oczywiscie, ze sa tam bakterie. Podczas całego leczenia , nie usunięto mi płynu ani razu. Czy usunięcie kaletki to jedyne wyjście?
Coś tu nie pasuje. Skoro nie usuwano płynu, to skąd wiadomo, że tam jest bakteria? Jedynym sposobem na pokazanie czy tam faktycznie jest bakteria, jest punkcja kaletki, usunięcie płynu i zbadanie go na obecność bakterii. Jeśli faktycznie wyhodują się, to można określić na jaką bakterię są wrażliwe i leczenie może być ukierunkowane - czytaj skuteczne. Skoro jednak nie usuwano płynu, to przed decyzją o usunięciu kaletki trzeba coś takiego przeprowadzić, bo jeśli się usunie a nie zastosuje celowanego antybiotyku, to znowu urośnie! W większości przypadków okazuje się jednak, że bakterii tam nie ma, co umożliwia podanie miejscowo sterydu i w ten sposób większość kaletek ulega wyleczeniu.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.