Po drugim porodzie (tj. już drugi rok) nie mogę wyleczyć stanu zapalnego, który wychodzi w cytologii

2 odpowiedzi
Po drugim porodzie (tj. już drugi rok) nie mogę wyleczyć stanu zapalnego, który wychodzi w cytologii. Cytologia sprzed ciąży ( grudzień 2015) - wskazuje zmiany odczynowe i reparacyje związane z zapaleniem. Zachodzę w ciążę, rodzę naturalnie (listopad 2016). Kolejna cytologia (grudzień 2016) - nieprawidłowe komórki nabłonka bielowarstwowego płaskiego o nieokreślonym znaczeniu (ASCUS), wskazane badanie kontrolne. Dostaję od ginekologa Gynalgin i powtarzamy cytologię za pól roku. Cytologia ( maj 2017) - zmiany odczynowe i reparacyjne związane z zapaleniem. Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych - komórki gruczołowe, endometrialne. Zostaję skierowana na badanie HPV- wynik ujemny. I trafiam do szpitala w celu abrazji szyjki i jamy macicy. Rozpoznanie - umiarkowana dysplazja szyjki macicy. Wynik histopatologiczny:
1. Endocervicitis chronica polyposa
2. Endometrium in stadio secretionis
3. Cervicitis chronica cum metaplasia planoepithelials sine neoplasmate.
Pół roku po abrazji kolejna cytologia wykazuje znowu zapalenie i zmiany reparacyjne. Z zalecenia powtarzam cytologię w tym miesiącu i kolejny raz dostaję zaproszenie na pilne odebranie wyniku cytologii i dalsze leczenie ponieważ zapalenie postępuje.
Proszę o radę czy tok leczenia jest prawidłowy. Obawiam się, że tak długo trwający stan zapalny przerodzi się w nowotwór.
Proszę stosować globulki z kwasem hialuronowym codziennie przez 3 miesiące. Po tym czasie powtórzyć cytologię. Jeśli nadal będzie nieprawidłowa powinna Pani poddać się elektrokonizacji szyjki macicy aby ostatecznie pozbyć się przewlekłego stanu " zapalnego" w szyjce macicy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
diagnostyka infekcji HPV!!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.