Po raz kolejny miałam wykonany rezonans magnetyczny kręgosłupa, gdyż cały czas odczuwam uciążliwy bó

2 odpowiedzi
Po raz kolejny miałam wykonany rezonans magnetyczny kręgosłupa, gdyż cały czas odczuwam uciążliwy ból w okolicy lędźwiowej. Poprzednie rezonanse bez kontrastu wykazały trzy torbiele, jeden większy i dwa mniejsze ok. 8mm, teraz urosły. Opisze opis. Proszę o pomoc co teraz z tym, czy to lekami czy zabiegiem aby ulżyć w bólu. Oto opis rezonansu z kontrastem: " Przodozmyk prawdziwy I stopnia L4-L5 na tle obustronnej kręgoszczeliny - kolumna kręgosłupa przemieszczona ku przodowi ok. 5mm. Zmiany prowadzą do łagodnego/umkiarkowanego zwężenia otworów m.k L4-L5. Na poziomie L3-L4 do tylnej części kanału kręgowego wpukla się duża torbiel maziówkowa o wym. ok. 20x8x10 mm (CCxAPxSD) prawdopodobnie komunikująca się ze stawami m/k L4-L5. Zmiana uciska od tyłu worek oponowy, redukuje jego wymairy AP do ok.5,5 mm oraz prowadzi do niewielkiego stłoczenia nici ogona końskiego. Do tyłu od stawów m/k L4-L5 obustronnie torbiele maziówkowe wielkości ok. 23 m,. Poza tym brak cech stenozy kanału kręgowego i otworów międzykręgowych oraz przepukliny krążka międzykręgowego.
Od czego boli? Jakie leczenie.
Proszę o pomoc lekarza mam 19.07 do tel pory zwariuję.
Pozdrawiam
Jestem w stanie to wyleczyć. Zapraszam do mojej placówki.

Przedewszystkim sugerowalbym wizyte u fizjoterapeuty w formie stacjonarnej i przeprowadzenie przez niego dokladnej analizy posturalnej oraz diagnostyki funkcjonalnej.
Pozostaje pytanie czy do tej pory byla przeprowadzana jakas forma rehabilitacji nakierowana na ten problem, czy leczenie ograniczylo sie tylko do wizyty u lekarza specjalisty.
Nie w kazdym przypadku zmiany na poziomie kregoslupa (zmiany pokazane w diagnostyce obrazowej) beda prowokowac aktualne dolegliwosci bolowe z tego tez powodu bardzo wazna i istotna jest w tym przypadku diagnostyka funkcjonalna.

Pozdrawiam i zycze zdrowia