Po uderzeniu dużym palcem u stopy w ścianę zaczął silnie ropieć. Po jakimś czasie pojawiło się dziki

1 odpowiedzi
Po uderzeniu dużym palcem u stopy w ścianę zaczął silnie ropieć. Po jakimś czasie pojawiło się dzikie mięso. Co robić?
Najprawdopodobniej złamał się paznokieć i zaczął wrastać w wał paznokciowy, - wrastający paznokieć.
Obecnie wskazane okłady z Betadine maść na stałe, dzikie mięso można potraktować azotanem srebra - lapis diabelski kamyk (zachować szczególną ostrożność - to silnie żrące - ściemnienie po tym zabiegu jest naturalne - azotan srebra utlenia się do czarnego - to schodzi ok 2 tygodni).
Gdy nie będie wycieku treści ropnej można próbować wywinąć paznokieć i ewentualnie podłożyć pod część wrastającą steristripp ( małe plasterki na drobne rany) by unieść brzeg paznokcia powyżej wału paznokciowego.
Gdy jednak te zabiegi okażą się mało skuteczne ( napewno pomogą doraźnie - zmniejszą stan zapalny i delikatnie podgoją), i nie dojdzie do pełnego wygojenia wskazane jest pobranie posiewu i wycięcie klinowe paznokcia - zapraszam wtenczas do gabinetu.
Taką poradę zwykle udzielam poprzez konsultację on-line zatem mogą się państwo na nią umówić lub też wpłacić DOBROWOLNĄ kwotę jako rekompensatę za poświęcony czas.
płatność możliwa poprzez gabinetymed.pl/PaynowPayment/Create
Sugeruję wizytę: Zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym - 500 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.