Po wizycie u dentysty (połowa grudnia 2018) zaczęły się moje problemy z językiem. Zaczął mnie bolec

1 odpowiedzi
Po wizycie u dentysty (połowa grudnia 2018) zaczęły się moje problemy z językiem. Zaczął mnie bolec lewy bok był jakiś pęcherzyk(ja nie widziałam ale bliska osoba której pokazałam język widziała ). Później pojawiła się jakaś wysypka na dziąsłach z tyłu za dolnymi zębami (niewidoczna ale wyczuwalna językiem jak taka kaszka -były takie dwa rzuty tej wysypki, teraz już jej nie ma).bok języka był ciągle bolesny. Później zauważyłam że jest tam takie czerwone jakby przetarcie ( nadzerka )z biala obwodka. Lekarz rodzinny stwierdził plesniawke (chociaż to białe się nie scieralo )i zapisał nystatyne do pedzlowania. Starczyło na tydzień. Nie pomogło. Dodatkowo na grzbiecie jezyka po lewej stronie blisko krawedzi pojawila sie biala plamka ktora nie znika. morfologie wykazała anemię z braku żelaza. Zaczęłam łykać żelazo i witaminę b complex zapisane przez lekarza rodzinnego. Zmniejszyła się bolesność ale ciągle to widać . Zrobiłam wymaz z jamy ustnej. Nic nie wyszło (wymaz tlenowy ).mimo to rodzinny zapisał lek przeciwgrzybiczny Mycosyst 50 mg raz dziennie przez 14 dni. Dzisiaj jest 6 dzień. Biała plamka ciągle jest. Z boku języka nie czuję bólu ale widzę że jest ta biała obwodka chociaż nadzerki juz raczej nie ma.Dodam ze od czasu do czasu swędzi mnie w lewym uchu piecze laskocze. Mam tez czasami uczucie jakby jezyk przyklejal sie do podniebienia.czuję tez czasami pieczenie języka szczypanie zwłaszcza tej lewej strony. Nie wiem co mi dolega. Coraz bardziej martwię się że to jakiś nowotwór :-( czy mogłam się czymś zarazić u dentysty?
Warto udać się na konsultację do specjalisty zajmującego się schorzeniami błony śluzowej jamy ustnej. Mogą być to zmiany związanie z niedoborami żelaza lub witamin.