Po wizycie u lekarza 2 tygodnie temu (pieczenie cewki moczowej po oddaniu moczu, nawracające przezię

2 odpowiedzi
Po wizycie u lekarza 2 tygodnie temu (pieczenie cewki moczowej po oddaniu moczu, nawracające przeziębienia pęcherza, mimo zażywania furaginy) dostałam monural i skierowanie na posiew, najpierw był posiew, a potem zażyłam te dwie dawki. Z posiewu wyszło e.coli, natomiast w antybiogramie nie było w ogóle składnika aktywnego, który zawiera Monural. Mimo wszystko "w ciemno" dostałam kolejną dawkę Monuralu. Pieczenie minęło, ale teraz z kolei ciągle mam takie ciągnięcie i parcie na pęcherz, odczuwam ciągłą potrzebę oddawania moczu, niezależnie od ilości wypitych płynów. Czy to znaczy, że Monural po prostu nie zadziałał i potrzebne jest powtórzenie kuracji z innym antybiotykiem?
Po pierwsze: proszę się nie leczyć furaginą. Nigdy.
Po drugie pani sytuacja wymaga rozszerzonych badań. Może mieć Pani przetrwałą infekcję dróg moczowych. Może to być równie dobrze inna przyczyna, np. nadaktywny pęcherz moczowy.
Proponuję swoje kroki skierować do urologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W przypadku utrzymujących się bądź nawracajacych objawów mimo terapii należy zgłosić się na kolejną konsultację. Monural jest jednym z leków zawierających substancję leczniczą zalecaną jako lek pierwszego rzutu u kobiet z niepowikłanym zapaleniem pęcherza moczowego. Skoro wyhodowano E. Coli to teoretycznie możliwe jest zastosowanie immunoprofilaktyki która również ma właściwości lecznicze. Jeżeli w posiewie widnieje antybiogram, można w razie wskazać zlecić antybiotykoterapię celowaną. Wszystko zależy jednak od indywidualnej sytuacji klinicznej. Proszę zgłosić się na konsultację urologiczną celem dalszego leczenia, Internet nie zastąpi wizyty.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.