Podczas leczenia kanałowego, Pani stomatolog ułamało się narzędzie endodontyczne i utkwiło głęboko w

2 odpowiedzi
Podczas leczenia kanałowego, Pani stomatolog ułamało się narzędzie endodontyczne i utkwiło głęboko w kanale.Próba wydobycia tego 4-5 mm odłamka cienkiego jak igła nie udała się. Otrzymałam informację, że lepiej jak to się głębiej wbije niż miałoby tamować kanał. Może i tak ale to mnie nie uspokoiło. Obawiam się o przyszłość tego zęba i boję się ewentualnych skutków jakie może to wywołać za kilka lat. Mam już przykre doświadczenia z niedoczyszczonymi kanałami gdzie po kilku latach zrobiła się przetoka w dziąśle i konieczne było reendo, za które słono zapłaciłam. Nie chcę ponosić dodatkowych kosztów (zdrowotnych, finansowych) za ewentualne komplikacje jakie może spowodować pozostawienie tego odłamka we mnie. Proszę o poradę co powinnam w tej sytuacji zrobić, czego oczekiwać od dentysty?
Witam najlepiej takie narzędzie usunąć z kanału pod mikroskopem., jeżeli lekarz prowadzący nie leczy w powiększeniu sugerowałabym konsultacje w gabinecie gdzie możliwe będzie usunięcie takiego narzędzia

Złamane narzędzie kanałowe można usunąć u lekarza dentysty zajmującego endodontycznym leczeniem mikroskopowym.