Podwyższony puls

5 odpowiedzi
Witam
Mam 25 lat i moje tętno zaczyna "szaleć" (mniej więcej od pół roku), w spoczynku potrafi wynosić 111 do nawet 120 uderzeń/min. Kiedy tętno wynosi powyżej 110 mam płytki oddech i ciężko się oddycha, natomiast ciśnienie mam prawidłowe. Pierwsze duże skoki w plusie zaczęły się około 2 lata temu, jednak były to sporadyczne przypadki i sądziłam, że mogły być spowodowane przez stres itp. Mniej więcej od 14 roku życia zauważyłam u siebie podwyższony puls, zazwyczaj wynosił ok. 90 uderzeń/min, mimo to dobrze się czułam. Nie palę, alkohol piję góra trzy razy w miesiącu i to zazwyczaj jest jedna szklanka piwa bądź lampka wina. Mam trochę mniej ruchu od roku, ponieważ zdiagnozowano u mnie dyskopatię pourazową i nie zawsze kręgosłup pozwala mi ćwiczyć. Muszę jeszcze wspomnieć, że przejmuje się wieloma sprawami i czasami odczuwam silny stres. Co w takiej sytuacji robić? Czy to może być coś poważnego?
Dzień dobry. Konieczna jest diagnostyka kardiologiczna w celu ustalenia przyczyny podawanych dolegliwości. Należy podejrzewać zaburzenia rytmu serca, ale wymagane jest potwierdzenie za pomocą specjalistycznych badań.Pozdrawiam. Piotr Salomon

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzien Dobry

W pierwszej kolejnosci wizyta u lekarza rodzinnego: ekg, podst badania (w tym ocena funkcji tarczycy). Do rozwazenia holter ekg i wizyta u kardiologa.
Dzień dobry. Proponuje udać się do lekarza,który Panią zbada i dopyta o pewne okoliczności napadów kolanami. Najprawdopodobniej trzeba będzie wykonać holter ekg.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Myślę, że trzeba zacząć od wizyty u lekarza i kardiolog byłby dobrym wyborem. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, od błahych do naprawdę poważnych. Jeżeli nie radzi sobie Pani ze stresem, trzeba odwiedzić psychologa/psychiatrę.
Dzień dobry! Z pewnością nie jest to sytuacja normalna. Należy zacząć od wizyty u lekarza POZ w celu doprecyzowania wywiadu i wykonania badań podstawowych, o ile wcześniej nie były wykonywane - morfologia, elektrolity, TSH oraz badanie EKG. Jeśli przeprowadzona podstawowa diagnostyka nie przybliży do rozpoznania należy zwrócić się do kardiologa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.