Pogorszenie po lekach

5 odpowiedzi
Zmagam się od jakiegoś czasu z depresją, biorę leki, ale od kilku dni czuje znaczne pogorszenie, zastanawiam sie czy powinnam przerwać leczenie czy poczekac aż ten stan minie.
Przerwanie leczenia na własną rękę może być niebezpieczne, trzeba skonsultować się z lekarzem, który może zmienić leki. Same leki to może być za mało, zachęcam też do wizyty u psychologa

Przede wszystkim nie podejmować decyzji samodzielnie. Bywa tak, że w pierwszych dniach po stosowaniu antydepresantów następuje, zazwyczaj krótkotrwałe przemijające pogorszenie. Może jednak być tak, że trzeba zmienić lek, ale te decyzje muszą należeć do lekarza.
Na efekty działania leków przeciwdepresyjnych trzeba poczekać minimum 2 tygodnie. Chwilowe pogorszenie nastroju jest dość częstą reakcją, spowodowaną wystąpieniem skutków ubocznych. Powinny one minąć w przeciągu tygodnia, kiedy organizm "przyzwyczai się" do nowej substancji. Proszę absolutnie nie zrażać się i nie przerywać leczenia.
Zależy jakie leki są stosowane, często leki zaczynają działać po 2-3 tygodniach. Warto zwrócić się z tym pytaniem do Lekarza specjalisty.
Pierwsze efekty działania leków pojawiają się po 2 tygodniach brania pełnej dawki. Niech Pani skonsultuję problem ze swoim psychiatrą.