Ponad 2 lata temu miałem problem z górną ósemką która rosła pod kątem i korzeniem dotykała siódemki.

1 odpowiedzi
Ponad 2 lata temu miałem problem z górną ósemką która rosła pod kątem i korzeniem dotykała siódemki. Problem był taki ze ból z zęba promieniował mi na całą lewą stronę głowy. Czasem był to silny ból z tyłu czaszki, czasami bolała dolna szczęka. A gdy dotykałem twarzy z lewej strony to miałem uczucie mrowienia i włosy mi stawały dęba od tego. W każdym razie po usunięciu tej ósemki problem zniknął na pół roku. Po pół roku zaczęło się to samo ale ze zdwojoną siłą, pojechałem na pogotowie i dali mi zaszczyk z ketonalu. Rano był już spokój. Od tego zastrzyku minęło już jakieś półtora roku i czuję że znowu się zaczyna. Kłujacy ból z tyłu lewej strony czaszki i te włosy stające dęba. Czasem czuje też uklucie (słabe) tam gdzie była ta usunięta ósemka.

Co może być przyczyną takiej dolegliwości i jak to rozwiązać? Czy możliwe że w dziąśle pozostała jakąś część tego zęba?
Konieczna jest wizyta u stomatologa i wykonanie zdjęcia panoramicznego. Jeśli przyczyny zębopochodne zostaną wykluczone, może być potrzebna konsultacja u laryngologa i neurologa.