Poranne biegunki żółciowe po usunięciu woreczka żółciowego.

3 odpowiedzi
"żółciowe" biegunki - 2 lata temu moja mama (68) miała usunięty woreczek żółciowy (kamienie). Wszystko niby w porządku, ale od tamtej pory po nocy (bez różnicy - czy coś zjadła rano, np bułeczkę, czy coś innego, czy nic) ma do południa gwałtowne biegunki, które ograniczają ją życiowo. Później, w ciągu dnia i więczorem z reguły bez tego problemu. Co może pomóc? Do kogo z Państwa Doktorów można się zgłosić (Łódź, Warszawa). Czytałam właśnie - szukając podobnych przypadków w Internecie - o syndromie Habba, występującym również u osób z usuniętym woreczkiem, kiedy to po jego usunięciu pojawiał się nadmierny wyrzut żółci produkowanej od rana, a nie mającej się gdzie gromadzić. Oczywiście nie mam pojęcia, czy to to, ale szukam pomocy w takim problemie zdrowotnym. Z góry bardzo dziękuję.
Oczywiście nie można w chwili obecnej wykluczyć, że nie jest to syndrom Habba, nie mniej jednak należałoby przeprowadzić diagnostykę wykluczającą inne choroby-od zaburzeń hormonalnych, przez zaburzenia jonowe, flory bakteryjnej, zespół jelita drażliwego i inne. Warto jest zbadać pacjentkę osobiście i z nią porozmawiać - zapraszam serdecznie na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Moje uszanowanie!
W mojej opinii w pierwszej kolejności należy wykluczyć inne przyczyny biegunek w tym kolonoskopę - jeżeli nie uda się ustalić innej przyczyny włączenie leczenia kwasem ursodeoksycholowym może dać zadowalające wyniki. Z wyrazami szcunku Andrzej Berman
Podane informacje nie są wystarczające by postawić jednoznaczną diagnozę. W tym celu pomoże przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Zapraszam na konsultację. Postaram się pomóc.
Sugeruję wizytę: - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.