Postanowiłam do Państwa napisać, bo mój partner cierpi a wstydzi się pójść do lekarza. Od jakiegoś c

2 odpowiedzi
Postanowiłam do Państwa napisać, bo mój partner cierpi a wstydzi się pójść do lekarza. Od jakiegoś czasu konkretnie 3 tygodnie temu na prąciu mojego partnera (strona od podbrzusza, na wysokości około 3 cm licząc od podbrzusza) pojawiło się coś jakby wyprysk, podobny do takiego jak czasem pojawia się na twarzy.
Na dzień dzisiejszy to już nie jest wyprysk, ale taka ,,kluska,, pod skórą średnicy około 0,5 cm, która jest delikatnie przesuwalna. Partner nie ma gorączki, białego nalotu w gardle, jedynie przy dotyku ta ,,kluska,, boli. Wcześniej, czyli już kilka lat temu zauważyliśmy kilka zmian podobnych do kaszaków na prąciu, ale w niczym nie przeszkadzały. Nie wiem, czy to ważne, ale matka partnera zmarła na nieleczonego raka szyjki macicy. Jeśli chodzi o mnie jestem zdrowa. Raz w roku profilaktycznie jestem u dr ginekolog. Kiedyś jedynie występowały u mnie grzybice po antybiotykach, ale dziś jest idealnie. Reasumując, co to może być? I czy tym problemem najlepiej, aby zajął się urolog, wenerolog czy dermatolog? A może jeszcze ktoś inny?
Przyczyną takiego stanu może być kilka. Trudno je wymieniać nie widząc zmiany. Może to być np. tłuszczak, kłykcina kończysta, nowotwór skóry lub inna.
Rzeczywiście wybrać się należy do urologa lub dermatologa.

Zmianę trzeba obejrzeć by móc cokolwiek o niej powiedzieć.