Poszukuje porady, od jakiegoś miesiąca jestem bez pracy, powoli poszukuje pracy, kilka miesięcy wste

4 odpowiedzi
Poszukuje porady, od jakiegoś miesiąca jestem bez pracy, powoli poszukuje pracy, kilka miesięcy wstecz miałam stres, praca w niepełnym wymiarze godzin, trudno mieć w tych czasach dobre prace, w młodych latach trzeba zbierać doświadczenie zawodowe, praca z nieciekawymi ludźmi, brak dogadania się, egzamin końcowy na studiach. Jakoś wszystko się dobrze skończyło, jednak pojawił się u mnie problem, brak chęci rozmawiania z ludźmi, wcześniej planowałam spotkania z dobrymi znajomymi, ale wiadomo każdy ma swoje problemy, Aktualnie najlepiej jeśli jestem zajęta swoimi zainteresowaniami, książki, rysunek, rower, Czy może być tak że potrzebuje czasu żeby odpocząć, zdecydowałam się ograniczyć ilość czasu spędzanego przed komunikatorem, mediami społecznościowymi, prowadzenie sensownych rozmów, taki stan mi na ten moment odpowiada, nie wiem czy powinno się podejmować dalsze konsultacje czy spróbować innych metod ?
Twoja sytuacja i odczucia są zupełnie zrozumiałe, zwłaszcza po okresie stresu i zmian. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc w Twojej obecnej sytuacji:
1. Daj sobie czas na odpoczynek:
Po okresach intensywnego stresu i zmian, naturalne jest, że organizm i umysł potrzebują czasu na regenerację. Ograniczenie kontaktu z mediami społecznościowymi i skupienie się na swoich zainteresowaniach to dobry krok w kierunku odzyskania równowagi.
2. Zajęcia relaksacyjne i hobby:
Kontynuuj angażowanie się w swoje zainteresowania, takie jak czytanie, rysowanie, czy jazda na rowerze. Te aktywności mogą działać terapeutycznie i pomóc w redukcji stresu oraz poprawie samopoczucia.
3. Rozważenie profesjonalnej pomocy:
Jeśli czujesz, że brak chęci do rozmów z ludźmi i potrzeba izolacji utrzymują się dłużej niż kilka tygodni lub wpływają negatywnie na Twoje codzienne życie, warto rozważyć konsultację z psychologiem lub terapeutą. Profesjonalista pomoże zidentyfikować przyczyny Twoich uczuć i zaproponować odpowiednie strategie radzenia sobie.
4. Małe kroki ku społecznej aktywności:
Jeśli czujesz się gotowa, spróbuj powoli wracać do kontaktów społecznych. Może to być spotkanie z jednym bliskim znajomym na kawę lub udział w małej grupie zainteresowań. Takie małe kroki mogą pomóc w odbudowaniu chęci do interakcji z ludźmi.
5. Akceptacja swoich potrzeb:
Ważne jest, aby akceptować swoje potrzeby i nie zmuszać się do czegoś, na co nie jesteś gotowa. Jeżeli teraz czujesz, że potrzebujesz więcej czasu na odpoczynek i regenerację, to jest to w porządku.
6. Techniki relaksacyjne:
Wprowadź do swojej rutyny techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, joga czy techniki oddechowe. Pomogą one w redukcji stresu i poprawie samopoczucia.
7. Ustalanie priorytetów:
Zastanów się, co jest dla Ciebie teraz najważniejsze. Ustalanie priorytetów może pomóc w zorganizowaniu codziennych działań i zminimalizowaniu uczucia przytłoczenia.

Twój plan, aby ograniczyć czas spędzany przed komunikatorem i mediami społecznościowymi, oraz skoncentrować się na zajęciach, które sprawiają Ci radość, wydaje się być zdrowym podejściem. Jeśli poczujesz, że potrzebujesz dodatkowego wsparcia, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalisty, mogę wtedy zaprosić Cię na konsultację psychologiczną online. Ważne jest, aby dbać o siebie i dać sobie czas na regenerację.

Ta sytuacja jest całkowicie normalna, biorąc pod uwagę Pani wcześniejsze doświadczenia. Warto dać sobie czas na odpoczynek i skupienie się na swoich zainteresowaniach, aby wrócić do pełnej gotowości do podjęcia dalszych kroków. Jeśli sytuacja się utrzymuje, warto rozważyć dalsze konsultacje, jednak na razie proszę się skupić na odpoczynku i dbaniu o siebie.
Proszę pamiętać, że to Pani jest ekspertem od własnych potrzeb, wiec jeżeli odczuwa Pani potrzebę zdystansowania się i nabrania sił oraz chęci do działania, to jest to zupełnie normalna reakcja. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, jeśli Pani "na ten moment taki stan odpowiada" to znaczy, że jest to Pani potrzebne. Gdy poczuje Pani dyskomfort związany z brakiem kontaktów międzyludzkich, wtedy sama Pani zacznie ich szukać. Świetnie, że zdecydowała się Pani ograniczyć media społeczościowe i decyduje się Pani na jakościowe spędzanie czasu. Brak dużej ilości bodźców pozwoli Pani układowi nerwowemu się szybciej zregenerować. Wszystkiego dobrego!