Potrzebuję pomocy. Chcę bezpiecznie bez tycia wrócić do “zdrowych” kalorii. Jestem od roku na di

3 odpowiedzi
Potrzebuję pomocy. Chcę bezpiecznie bez tycia wrócić do “zdrowych” kalorii.

Jestem od roku na diecie 600 kcal. Początkowo chudłam byłam zadowolona.

Teraz tyję. Mam zdrową wagę, chociaż jak tak dalej pójdzie do nadwagę. Nie wiem co robić

Chcę schudnąć ale zdrowo. Co robić? Błagam o pomoc
Dzień dobry. Organizm potrafi zaadaptować się do małej ilosci kalorii, które mu dostarczmy. Zwalnia bardzo metabolizm, aby "przetrwać". Po tak długim czasie na pewno jest to odczuwalne; Mniejsza ilość energii na co dzień, ogólne zmęczenie, mogą pojawić się problemy z niedoborem witamin i składników mineralnych (np. słabe włosy, suchość skóry) ..
Co teraz zrobić? powoli wychodzić z niskiej kaloryczności, dokładać po 100-200kcal z wartościowych źródeł... Stopniowo z tyg na tydzień zwiększać kaloryczność do optymalnego poziomu (warto policzyć zapotrzebowanie).. Na pewno odpocząć od tak dużego deficytu. Wtedy jest szansa, że metabolizm wróci na wyższy poziom, ale trzeba go napędzać kaloriami. W przyszłości nie planować tak niskich kalorii.
Powodzenia :)

Dzien dobry. To bardzo rygorystyczną dieta. Czy jest pod kontrola lekarza. Czy jest Pani po operacji bariatrycznej ? Na pewno zapewnić odpowiednią ilość białka oraz warzyw dla dobrej mikroflory jelitowej. Organizm magazynuje bo czuję zagrożenie i tyje Pan/i. Napędowy trzeba sprawdzić zapotrzebowanie kalorycznej bezpieczne dla wykonywanej pracy i aktywności fizycznej .
Dzień dobry,

żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałabym z Panią porozmawiać dłużej, bo te 600 kcal, o których Pani wspomina wydają się być niepokojące, tym bardziej, że stosuje Pani taką dietę od roku. Nie wiem również, czym dla Pani jest zdrowa waga. Zastanawiam się dodatkowo, czy może tutaj wchodzi w grę niedoszacowanie kalorii, a może pomyłka przy zapisie kaloryczności w pytaniu. Zapraszam na wizytę, bo widzę jakie jest to uciążliwe dla Pani, a pisanie odpowiedzi, w tym przypadku może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 149 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.