Potrzebuje porady. Mam starszej kuzynki, która od niedawna boryka się z pewnymi problemami. Jednak w

2 odpowiedzi
Potrzebuje porady. Mam starszej kuzynki, która od niedawna boryka się z pewnymi problemami. Jednak wcześniej muszę opowiedzieć o jej dzieciństwie. W wieku 5 lat z ,opowiadań rodziców, wystraszyła się indyka, po czym nabyła drgawki oraz lęki nocne w postaci krzyków. Wujek leczył ją przez jakiś czas u neurologa. Według rodziny, pod wpływem lekarstw choroba ustąpiła. Jednak moja kuzynka w ostanim czasie dostała nietypowe obiawy takie jak: bezsenność, płacz podczas snu, twierdziła że ktoś chce ją otruć( ta trucizna miała być w jedzeniu), mówiła o agentach, posłuchach. Ogólnie zachowuje się normalnie, ale takie objawy pojawija sie czsami w godzinach popołudniowych. Co to może być za choroba i co my jako rodzina możemy dla niej zrobić?
Witaj, ciężko odnieść się do doświadczeń z dzieciństwa, ponieważ nie podajesz diagnozy lekarza neurologa oraz leków, które kuzynka przyjmowała. Objawy obecne są dość poważne, więc wymagają konsultacji z lekarzem specjalistą psychiatrą, który ewentualnie zaleci dodatkowe badania lub konsultację neurologiczną. Opisane objawy mogą wskazywać na różnorodne problemy. Bez dokładnego wywiadu, obserwacji oraz przeglądu historii leczenia kuzynki, niemożliwe jest określenie, na ile jest to stan poważny. Myślę, że w sytuacji, gdy w ostatnim czasie zauważyłeś narastanie tych objawów, z pewnością można stwierdzić, że jedyną bezpieczną i adekwatną do sytuacji poradą z mojej strony, byłoby zapisanie jej na konsultację ze specjalistą psychiatrą. Myślę, że taka rozmowa (oczywiście, jeżeli dziewczyna wyrazi na nią zgodę) może pomóc wyjaśnić jej aktualny stan psychiczny, który ostatnio jako rodzina obserwujecie. Być może będzie trzeba włączyć leki lub skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Ale to tylko moje hipotezy, które na pewno lekarz dokładnie wyjaśni i poda zalecenia. Pozdrawiam serdecznie!

Myślę, że wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry, który przeprowadzi dokładny wywiad i zleci odpowiednie badania. Urojenia prześladowcze mogą być oznaką różnych zaburzeń.