Potrzebuję przedyskutować zabieg, który miałem w tym tygodniu. Mam 36 lat, jestem, a raczej byłem ak

1 odpowiedzi
Potrzebuję przedyskutować zabieg, który miałem w tym tygodniu. Mam 36 lat, jestem, a raczej byłem aktywny zawodowo oraz sportowo (siłownia, kolarstwo, siatkówka). Poszedłem do szpitala na artroskopię barku w celu przyszycia zerwanego przyczepu mięśnia nadgrzebieniowego. Po operacji usłyszałem tylko że mięsień przyszyty, natomiast zmroziła mnie lektura wypisu ze szpitala: tenotomia ścięgna głowy długiej bicepsa i reinsercja ścięgna m. nadgrzebieniowego, mocowanie przy pomocy PuschLook, usunięcie kaletki podbarkowej. Zastanawia mnie ta tenotomia, bo nie było mowy przed zabiegiem o tym, czy to oznacza że lekarz przeciął mi ścięgno bicepsa i zostawił samopas? Czyli przyszywając mi nadgrzebieniowy pozbawił mnie głównego mięśnia odpowiadającego za siłę w ręku? Czy ma to jakikolwiek sens? Czy od razu lejarz założył że będę potrzebować kolejnej artroskopii żeby przyszyć mi to odcięte ścięgno głowy długiej?
Tenotomia glowy dlugiej bicepsa to jedna ze standardowych procedur wykonywanych w czasie artroskopowego leczenia uszkodzen stozka rotatorow. Sciegno bicepsa przebiega srodstawowo. Bez wykonywania tenotomii/tenodezy sama rekonstrukcja przyczepu m nadgrzebieniowego bywa nieefektywna. Wskazania do tenotomii/tenodezy oceniane sa w trakcie zabiegu. Proszę porozmawiac ze swoim lekarzem. Wierzę, że zabieg wykonano zgodnie ze wskazaniami. Pozdrawiam