Powiększone węzły chłonne szyi + białe krosty na twarzy

4 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problemy ze skórą i węzłami chłonnymi i nie wiem co z tym zrobić. Więc tak. Na twarzy wyskakują mi białe ropne krosty ,którym zawsze towarzyszy powiększenie węzłów chłonnych. Często mogę przewidzieć ,że wyskoczy mi krosta ,dlatego że zawsze wtenczas powiększa mi się mocno węzeł chłonny znajdujący się najbliżej miejsca zapalnego. Aktualnie mam powiększone węzły chłonne pod brodą i pod uszami. Pod lewym uchem węzeł chłonny nie uspokoił się od bardzo dawna ( około 4 miesiące ) . Jakieś 2 miesiące temu zacząłem ostrą dietę ,która pomaga mojej cerze ,bo z około 15 regularnych krost mam aktualnie 2 ,lecz problem z węzłami nie ustępuje i mam wrażenie ,że one powodują moje problemy. I tu moje pytania:
-do jakiego lekarza się udać/jakie badania zrobić
-co pan/pani o tym myśli
-dlaczego witaminy i cynk powodują powiększenie węzłów chłonnych? ( brałem suplementy diety ,które zawierały wiele witamin i minerałów, podczas suplementacji zaobserwowałem wielkie pogorszenie ,a po odstawieniu sytuacja się uspokajała)


Pozdrawiam.
Proponuję dermatologa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, proszę pójść do swojego lekarza rodzinnego. Pozdrawiam. Łapienis Magdalena
Witam serdecznie.
1. Konieczna pełna ocena laryngologiczna uzupełniona o ewentualne badania dodatkowe - w zależności od wskazań klinicznych (USG, BAC)
2. Przy przewlekającym się stanie zapalnym może dojść do przerostu włóknistego węzłów chłonnych czego efektem jest stałe zwiększenie wymiarów.
3. W zasadzie po suplementacji witamin w czystej postaci nie powinno dojść do odczynu węzłowego - ewentualnie dodatkowe składniki zawarte w suplemencie?
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Proszę pozostać na diecie zmniejszającej objawy skórne, nie stosować żadnej suplementacji i wykonać badanie poziomu witaminy D3 (25OH).

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.