powrót choroby

3 odpowiedzi
Witam. Od 2 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Aktualnie biorę Asamax, jednak około 3 tygodni nie zażywałam zalecany mi tabletek. Objawy delikatnie mi powróciły (kał z krwią, delikatna biegunka ale jednak nie końca umiem się wypróżnić, bóle brzucha, wzdęty brzuch). Od 3 dni stosuję dawkę 8 tabletek dziennie (tak jak zalecono mi na początku rozpoznania choroby), ale brak znaczącej poprawy. Co z powyższym dalej robić?
Przyczyny zaostrzenia mogą być różne, w tym nadkażenia bakteryjne i wirusowe. Jeśli nie będzie poprawy należy zwrócić się do specjalisty. Być może będzie istniała konieczność podania leków miejscowo np.wlewki lub włączenia sterydów oraz wykonana badań dodatkowych, w tym CRP i morfologii. Rada na przyszłość- proszę nigdy bez wiedzy lekarza nie odstawiać leczenia. Choroba ma charakter przewlekły i leki należy stosować praktycznie w sposób ciągły.

Myślę, że konieczne będzie zastosowanie sterydów.
Proszę poczekać jeszcze chwilę na efekt ( tydzień do dwóch). Prawdopodobnie jeśli nie będzie efektu to trzeba będzie użyć silniejszych leków np. sterydów nowej generacji. Wskazana konsultacja gastrologiczna.