Problem polega na bólu (zmiana z ostrego na tępy) w stawie skokowym lewym. Ból nasila się przy wzmoż

6 odpowiedzi
Problem polega na bólu (zmiana z ostrego na tępy) w stawie skokowym lewym. Ból nasila się przy wzmożonym wysiłku - długotrwałe chodzenie. Stwierdzone płaskostopie i koślawienie. Kontuzja pojawiła się nagle przy treningu na siłowni (trenuję kilka lat). Brak zmiany wagi w ostatnim czasie 90 kg przy 180 cm. Brak bólu przy badaniu polegającym na uciskaniu stawu. Od kilku lat strzelanie stawu (tak jak strzelająca kość).
Dziękuję za pomoc
Jak sam staw nie boli przy dotykaniu to warto przetestować napięciowo oraz kompresyjnie gałązki nerwów piszczelowego i strzałkowego. Jak nie ma komponenty nerwowej to trzeba przetestować mięśnie i ich ścięgna - mało "speców" robi to dobrze. Jak dalej nie ma konkretów to zostaje zbadanie powięzi metodami FM lub FDM.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie.
Brak bólu w badaniu palpacyjnym to tylko jedno ze składowych badania. Nasilenie objawów przy zwiększeniu może wskazywać na problem o podłożu niewydolności mięśniowej/więzadłowej które koreluje ze stwierdzneniem o płaskostopiu/koślawieniu. Należałoby rozpatrzeć Pana dolegliwości przez pryzmat całościowego funkcjonowania oraz specyfiki efektywności fizycznej. W tym celu najlepiej udać sie do fizjoterapeuty który zbada, przeanalizuję oraz określi Pana deficyty i zleci terapię oraz odpowiednie ćwiczenia.
Życzę dużo zdrowia
Robert Hetman
Witam
Problem może być związany ze złym ustawieniem stopy przez co może występować wzmożone napięcie mięśniowe i przez to przeciążane są ścięgna i powstają dystorsje CD.
Polecam udać sie do fizjoterapeuty na badanie i terapię.
Polecam Sebastian Kalata-Warszawska Rehabilitacja
Proszę skonsultować ten ból ze specjalistą ortopedą.
Dzień dobry. Długotrwałe obciążenie z tępym bólem, który nie reaguje na pogłębienie przy badaniu palpacyjnym, może wskazywać na zaburzenie powięzi okołostawowej. Ta struktura powięzi odpowiada za pochłanianie wstrząsów. Problemy z bólem ostrym mogą się poprawić samoczynnie, co wynika z Pana opisu. Tępy ból powięzi okołostawowej jest permanentny z różnymi stopniami nasilenia. Polecam poszukać terapeuty FDM. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
po przeanalizowaniu Pana pytania w pierwszej kolejności skierowałbym się na badanie obrazowe w celu wykluczenia poważniejszych uszkodzeń części stawowych. Jeżeli w badaniu obrazowym pokroju MRI lekarz opisujący nie doszuka się poważniejszych uszkodzeń polecałbym wizytę u fizjoterapeuty, który popracuje tkankowo i przeanalizuje Pana biomechanikę stawu.
Pozdrawiam.

Eksperci

Tomasz Król

Tomasz Król

Fizjoterapeuta

Katowice

Tomasz Chomiuk

Tomasz Chomiuk

Fizjoterapeuta

Warszawa

Michał Rakowski

Michał Rakowski

Fizjoterapeuta

Tarnów

Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Fizjoterapeuta

Kraków

Sylwia Zubkowicz

Sylwia Zubkowicz

Fizjoterapeuta

Warszawa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 33 pytań dotyczących usługi: ból kostki
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.