Problem skóry głowy, wypadanie włosów

3 odpowiedzi
Witam! 4 miesiące temu robiłam dekoloryzacje włosów u polecanego fryzjera (farba była trzymana długo ponad 3godz, fryzjerka powiedziala ze tak trzeba)po tyg.zeszła mi skora z głowy, potem stopniowo zaczely wypadać włosy.Byłam u trychologa który stwierdził przesuszenie skory glowy zalecił stosować szampon przeciwłupieżowy i peeling skory głowy- nic to nie pomogło. Następnie poszłam do dermatologa, któy przepisał wcierkę alpricort e, co dodatkowo podrażniło skórę. Używałam serii emolium: szampon i emulsję nawilżającą ale nic nie pomaga. Smarowałam skóre głowy cerkogelem, aloesem- zero poprawy. Wyniki krwi w normie, nie mam problemów ze zdrowiem czy brakiem witamin. Kilka dni temu pojawiły się krosty i czerwone plamki, głowa mnie swędzi i piecze. Nie wiem co mam robić,gdzie uzyskać pomoc? czy da się to wyleczyć??? minęło już 4 miesiące od farbowania a problem dalej trwa, wypadło mi już bardzo dużo włosów,i codziennie wypadają. martwię się że wyłysieje. NIgdy nie miałam problemów z włosami zawsze były gęstę,i nie wypadały. Dodam że od czasu farbowania skóra głowy przestała się przetłuszczać, jest bardzo sucha. PROSZĘ O POMOC
Z Pani opisu wynika, że wystąpiło zapalenie czyli wyprysk skóry po kontakcie z farbą do włosów, takie zapalenie, a wtórnie wypadanie włosów może utrzymywać się długotrwale i wymaga intensywnego leczeni p/zapalnego zewnętrznego oraz także doustnego. Należy również rozważyć wykonanie testów naskórkowych w celu diagnostyki uczulenia na związki chemiczne.

Z tego co Pani opisuje wynika, iż wystąpiła reakcja toksyczna lub alergiczna na składniki dekoloryzujące co doprowadziło doprzewlekłego stanu zapalnego skóry głowy z dominującym jej wysuszeniem. Wymienione przez Panią środki dodatkowo miały działanie wysuszające i drażniące, co utrwaliło problem a wręcz go nasiliło. Stan zapalny skóry głowy niezależnie od swojej przyczyny często jest przyczyną wypadania włosów. Myślę, że sytuację da się opanować, dobierając odpowiednie leki ( szczególnie zewnętrzne) niestety o podłożach nawilżających i regenerujących płaszcz lipidowy naskórka. Powinna się Pani zgłosić do dermatologa, następny lekarz będzie mądrzejszy o doświadczenia poprzedników i wyciągnie z nich wnioski, jak opanuje si e suchość skóry i stan zapalny, włosy powinny przestać wypadać
Witam.Prawdopodobnie doszło do kontaktowego zapalenia skóry głowy. Może ono być alegiczne( ACD) i z podrażnienia(ICD). Wymaga leczenia zewnętrznego, doustnego (preparaty na receptę) i być może diagnostyki alergologicznej ( naskórkowe testy płatkowe).Zapraszam na konsultację.Pozdrawiam.