Problem strefy intymnej. Czy to może być grzybica ??

4 odpowiedzi
Witam. Od ok 4 miesięcy zmagam się z następującym problemem a mianowicie zaczerwienieniem żołędzia, górnej części napletka, przede wszystkim swędzeniem, czasami pojawiają się chrostki, oraz wydzieliną biało, żółto zielonkawą o nieprzyjemnym zapachu z pod napletka. Stan ten trwa ok 1-2 dni i znika, nawraca się regularnie co 5-6 dni. Dotąd moje wizyty u lekarzy kończyły się porażką, miałem przepisane fluconazole, travocort (stosuję go regularnie od 3 tygodni rano i wieczorem), dodatkowo przed travocortem stosowałem clotrimazolum. Jeden z lekarzy stwierdził że to reakcja alergiczna i drożdżaki. Nie sugeruję się "doktorem Google". Trochę już jestem zrezygnowany i szukam rzetelnego dermatologa który mi pomoże.
Witam Pana
na podstawie opisu trudno jest ostawić diagnozę - byc może potrzebny byłby wymaz ze zmiany, ale przede wszystkim musiałabym Pana zbadań i z Panem porozmawiać..
Mogę tylko zaprosić Pana na wizytę!
Pozdrawiam!

dr ARW

Proszę przez kilka dni niczym nie smarować i nic nie brać doustnie rano nie zmywać wydzieliny i iśc do laboratorium zrobić baadanie-rozmaz w kierunku bakterii i grzybów.Poouzskaniu wyników bedzie wiadomo co jest i czym leczyć
Po kilkudniowej przerwie radzę wykonać wymaz ze wspomnianych okolic i podjąć leczenie zależnie od wyniku wymazu.
Witam,
powinien Pan wykonać badania - wymazy z opisanych okolic. Na podstawie wyniku mieć włączone leczenie.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska