problem z diagnozą ,może ktoś pomoże ?

4 odpowiedzi
mam od 2 miesięcy problem z jamą ustną.troszkę powiększony język,czasem białawy nalot na języku.język nie jest jasno różowy ,tylko trochę cie,mniejszy,popękany,ponacinany po bokach.byłem u stomatologa i periodentologa dostałem płyn do płukania ale nic mi to niepomaga.pozatym boli mnie gardło.mam powiększone węzły chłonne na szyji do około 13 ,i 15 mm.mam też czasem krwioplucie,byłem w szpitalu płucnym i wykluczono że jest ono z płuc.czy może być ono z dziąseł ??ale dentyści też niczego nie widzieli ,a jednak krwioplucie czasem jest.czy możę to być objaw nowotworu,chłoniaka ,ziarnicy ?? krwioplucie,węzły,język itd.
WItam,
uważam, że warto wykonać gastroskopię i wykluczyć chorobę refluksową przełyku.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski

Droga Pani, przede wszystkim zdrowy rozsądek i spokój; Pani i mój. Rozważmy to po kolei;
Trafiła Pani na ginekologa - onkologa ale to nic. Trochę mało informacji ale... Proszę zarejestrować się w Centrum Onkologii, dalsze kroki są rutynowe. Pomimo swojej specjalności służę radą i wsparciem
Opisane objawy moga mieć związek z niedoborami żelaza , witaminy B12, spadkiem odpornosci po infekcji, po antybiotykach , drożdzycę. Mogą również wskazywać na zapalenie żołądka , refluks , nadkwasotę. Proponuję konsultacje u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowch badań krwi.
dzień dobry
objawy są dość nietypowe - moim zdaniem, świadczą o stanie zapalnym jamy ustnej ; nosowej, gardła - może związanym z niedoborami witamin, refluxem, niedokwaśnością żołądka itp - a nie ziarnicy i chłoniaków; proponuję stosowanie diety lekkostrawnej, włączenie probiotyków , witamin B compl, A+E; C; ew kons laryngologiczna i gastroskopia.