Problem z prawym biodrem/pachwiną

1 odpowiedzi
Witam
Od ponad 2 miesięcy mam problem z prawym biodrem.
Przynajmniej myślałem że chodzi o biodro.. Po przeczytaniu pewnego artykulu dowiedziałem sie ze moze chodzić o mięsnie skosne i proste brzucha oraz przewodziciela pachwiny. Gram w pilke nożną i myslalem ze dluzsza przerwa tj. 2 miesiące chociaż trochę pomoże, niestety nie widzę zadnej poprawy, maści przeciwzapalne i przeciwbólowe działają tylko tymczasowo. Proszę o pomoc, chciałbym jak najszybciej wrócić do pełnej sprawnosci. Pozdrawiam!
Witam,
rozumiem, że chodzi o poradę - co zrobić w danym momencie. Gdy ból jest zlokalizowany w okolicy biodra, pacjent jest aktywny i pomimo 2 mies. przerwy od aktywności i stosowania doraźnych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych objawy się utrzymują.
Należy przede wszystkim wykonać bardzo dokładną diagnostykę różnicującą. Ból w okolicy biodra może być spowodowany samym problemem w obrębie biodra, miednicy, kręgosłupa, może to też być ból "przenoszony" z stawu kolanowego. Jest też masa innych problemów, które mogą powodować takową dolegliwość.
Najlepszym rozwiązaniem jest udać się na wizytę do specjalisty fizjoterapeuty, osteopaty, ortopedy w celu skonsultowania problemu. Specjalista powinien Pana zbadać, przeprowadzić wywiad i ewentualnie zalecić dalsze badania dodatkowe (np. obrazowe) lub też zlecić leczenie np. pracę manualną z pacjentem.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.