Problem z zaburzeniami apetytu u autystycznego dziecka.

9 odpowiedzi
Witam, u mojego 8 letniego synka stwierdzono utyzm i padaczkę z napadami złożonymi. Największym moim zmartwieniem jest to, że on w ogóle nie spożywa posiłków tak jak inne dzieci. Jego menu to: jogurty, sucha bułka, marchew surowa, kotlety sojowe na sucho, czasami jabłko. Do kogo mogę się zgłosić, abym mógł pomóc dziecku? Waga normalna.
Witam,.. Jeśli masa ciała jest w normie, proszę się nie przejmować. Dzieci często tak mają, sugeruję by do znudzenia podawała Pani tylko te produkty, które zjada, a obok do wyboru kolorowe warzywa, owoce. Dziecku w pewnym momencie znudzi się monotonne jedzenie i samo będzie chciało spróbować nowych produktów. dobrze jest również przemycać warzywa różnego rodzaju w sokach, zupach krem, posiłkach zmiksowanych.. Po prostu podawać nowe produkty w różnych postaciach.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Musiałabym zobaczyć dziecko i porozmawiać z Panią bardziej szczegółowo, być może zlecić kolejne badania. Zapraszam do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Witam serdecznie,
dzieci z autyzmem mają swoje ulubione produkty i ciężko przekonać je do innych. Warto oczywiście próbować. Może udałoby się Pani chociaż raz na tydzień przygotować z synkiem jeden posiłek razem. Jeśli dziecko będzie mogło samo dotknąć, powąchać różnych produktów, dostarczy mu Pani najróżniejszych bodźców. Poza tym u dzieci z autyzmem świetnie sprawdza się test na nietolerancję pokarmową. Proszę poczytać o teście Food Detective i Food Print. Wykonuję owe testy. Przynoszą one niesamowite efekty. Zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam
Natalia Makowska
Witam serdecznie, Zapraszam serdecznie na wizytę (tutaj kontakt: slimfactory.pl) - myślę, że będę mogła pomóc - zajmuję się dziećmi z różnymi schorzeniami, w tym z autyzmem.
Pozdrawiam serdecznie,
MBellwon
Dzień dobry,
Na samym początku zalecałabym zrobienie panelu alergicznego, aby przekonać się, czy dziecko nie ma alergii pokarmowej, co jest częstym zjawiskiem przy autyzmie.
Innym przydatnym badaniem jest diagnostyka mikroflory jelit, które wykaże czy skład ilościowy i jakościowy nie jest zaburzony, co również stanowi problem u dzieci z autyzmem.
Po wykonaniu powyższych badań, byłaby wskazana wizyta u dietetyka, ponieważ odpowiednio skomponowany jadłospis ma w tym przypadku fundamentalne znaczenie.

Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Dzień dobry, w przypadku Pani synka istotna jest pomóc ze strony różnych specjalistów; psychologa, dietetyka czy tez terapeuty integracji sensorycznej i/lub logopedy. Wszystko zależy od stopnia nasilenia objawów zaburzeń.
Trudność z akceptacją nowych produktów lubi towarzyszyć zaburzeniom integracji sensorycznej – wtedy smaki, zapachy czy wrażenia związane z teksturą mogą być dla dziecka nie do zniesienia.
Inną przyczyną niechęci do pewnych produktów jest ich skojarzenie z gorszym samopoczuciem, bólem. Dlatego warto diagnozować w kierunku konkretnych schorzeń układu pokarmowego, np. refluksu żołądkowo-przełykowego, zaparć, chorób wątroby, itp. – i wtedy dobrać odpowiednio pokarmy.
Witam, polecam udać się do Poradni Autystycznej, w takim miejscu Pani syn otrzyma kompleksową opiekę w tym również dietetyczną. W takich miejscach doświadczeni w tej chorobie dietetycy pomogą dobrać odpowiednią dietę, dodatkowo zespół innych specjalistów wesprze Panią w dbaniu o rozwój syna,co mam nadzieję wpłynie również na większą ilość produktów w menu syna. Pozdrawiam,
Witam. W leczeniu autyzmu największą rolę odgrywa psychoterapia, której podstawowym celem jest poprawa kontaktu z dzieckiem. Odpowiednie oddziaływania pod kierunkiem terapeuty, pomogą Państwu zmniejszyć poczucie lęku i zagrożenia u dziecka, które może być przyczyną jego zachowania. Ja jako dietetyk z mogę ułożyć zbilansowaną dietę i dać wsparcie dietetyczne, aby pokazać Pani jak prawidłowo powinien odżywiać się Pani synek. Myślę, że wsparcie psychologa wraz z moją kuracją dietetyczną przyniosą wymierne korzyści i poprawę w zachowaniu syna. Mam ukończone szkolenia z zakresu Diet Coachingu tak więc moja wiedza połączona z wiedzą psychologa powinna pomóc w Pani problemie. Zapraszam do mojego gabinetu w Łomiankach przy ulicy Warszawskiej 95A. Po szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie dietetycznym zaproponuję najlepsze rozwiązanie sytuacji.
Niestety, z Pana opisu nie wynika jak odżywia się Pana dziecko. Wspomniał Pan, że dziecko nie spożywa posiłków jak inne dzieci....- czy to znaczy, że nie spożywa ciepłych posiłków, czy nie jada regularnie, wystarczająco. .. Zapraszam na spotkanie, ponieważ na podstawie krótkiego opisu niewiele można pomóc.

Pozdrawiam!

Eksperci

Natalia Buczek - Kurowska

Natalia Buczek - Kurowska

Psychiatra

Kraków

Alicja Jesionowska

Alicja Jesionowska

Psycholog

Zegrze Południowe

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Krzysztof Buczyłko

Krzysztof Buczyłko

Alergolog

Łódź

Iwona Królik

Iwona Królik

Alergolog, Pulmonolog

Lublin

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 30 pytań dotyczących usługi: autyzm
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.