Problem z zaczerwienioną twarzą i szyją.
4
odpowiedzi
Witam, mam poważny problem, zdecydowałem się prosić o pomoc, gdyż zauważyłem, że mocno się w ostatnim czasie nasilił. Dokucza mi to już od wielu lat (a w zasadzie odkąd tylko pamiętam). Mimo iż sytuacja była widoczna, a znajomi namawiali mnie ze wszystkich sił na konsultacje lekarskie, to zawsze bagatelizowałem sprawę, gdyż myślałem, że tak po prostu już mam. Robiłem się cały czerwony głównie w bardzo nerwowych i stresujących sytuacjach, oraz po spożyciu alkoholu (ale nie mówię tu o lekkim zaczerwienieniu). Na dzień dzisiejszy jestem przekonany, że problem jest poważny. Moja twarz, oraz szyja robią się bardzo mocno czerwone już w najmniej oczekiwanych momentach (w pracy, jak gotuję, nawet przy minimalnych zmianach temperatury, jakim kolwiek wysiłku czy w sytuacjach naprawde banalnych). Dużo o tym myślę w takich momentach i sam się jeszcze bardziej nakręcam. Wtedy następuje kulminacja i czuję się jak wulkan, który zaraz eksploduje i rozsadzi mi czaszkę. Potrafi to trwać nawet po kilka godzin, także jak się można łatwo domyślić od jakiegoś czasu nie funkcjonuję już normalnie. Taki napad zaczyna się od plam, które pojawiają się najpierw na szyi, później sięgają głowy i zaczyna się cała akcja, czasem jak spojrzę w lustro to potrafię się sam wystraszyć Co to może być? Czy można to jakoś leczyć? Problemem jest skóra, głowa, czy serce, bo autentycznie podczas nazwijmy to: tych moich napadów czuję autentycznie, że każdy z tych elementów jest daleki od prawidłowego funkcjonowania. Co robić, z tym się nie da żyć. Proszę narazie o konsultację, bo przebywam za granicą i nie chciałbym tu podejmować leczenia. Mogę dostarczyć zdjęcia i bardziej szczegółowy opis.
Szanowny Pacjencie, skłaniam się ku sugestii Pana znajomych, którzy namawiali Pana na wizytę u specjalisty. W opisanym przez Pana przypadku, nie jesteśmy w stanie postawić diagnozy bez bezpośredniej konsultacji. Sugerowałabym jednak wizytę u endokrynologa ewentualnie neurologa, niż dermatologa. Pozdrawiam!
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Pana, jeśli napady są aż tak intensywne mogą wiązać się z chorobą ogólnoustrojową, nie tylko samą nadreaktywnością naczyń krwionośnych np. nadciśnieniem, chorobami nadnerczy, chorobami serca, proponuje na początek wizytę u internisty/ lekarza rodzinnego, pozdrawiam, Beata Kociemba
proszę o fotki
Przypuszczam, że tego rodzaju zmiany pojawiają się na tle emocjonalnym, kieruje tym układ nerwowy, na który nie mamy wpływu, a który w różnych sytuacjach (nawet potencjalnie niestresogennych) w zależności od osobowości powoduje takie zmiany jak u Pana (rozszerzenie naczyń krwionośnych i nagły rumień), u innej osoby może powodować np. wzmożoną potliwość. Leczenie dermatologiczne może nie być wystarczające, ewentualnie konsultacja neurologiczna powinna wnieść dużo więcej do poprawy stanu Pana zdrowia.
Podobne pytania
- Dobry wieczor chcialam sie dowiedziec czy u Pani Doktor w Krosnie jest mozliwosc leczenia tradziku nowoczesna lampa led triwings,serdecznie dziekuje
- Prosze o pomoc w celu dobrania odpowiednich kosmetyków do cery. Od jakiegoś czasu po lecie problem się nasilił, zauważyłam przesuszoną skórę na skroniach (cera sie łuszczy, jest przesuszona w tym miejscu) oraz pod kącikami ust - na linii brody po obu stronach pojawila się szorstka i delikatnie zaczerwieniona…
- Od 10 lat choruję na niedoczynność tarczycy (hashimoto). Mam poważny problem z wypadaniem włosów. Żaden z dotychczasowych lekarzy mi nie pomógł. Czy jest szansa na zatrzymanie wypadanie i odrost/zagęszczenie włosów? Obecnie przyjmowane leki: euthyrox 100, yaz. Wyniki ostatnich badań z 28.10.2015 (konsultacja…
- Witam, jakiś czas temu zauważyłam, że schodzi mi skóra w pępku, zainteresowałam się tym i szukałam czegoś w internecie na ten temat, jednak żadne z wyszukiwań nie pomogło mi rozwikłać owej tajemnicy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż nie mam fizycznej możliwości wkładania sobie czegokolwiek…
- Czy samoopalacz może pogorszyć stan trądziku różowatego? Powstrzymać się od jego stosowania czy może nie jest on przeciwwskazany?
- Witam,Od paru lat walczę z czerwonym noskiem i policzkami. Jest to dla mnie ogromny problem, który nie pozwala mi normalnie życ i przebywać wśród ludzi. Mój nos jest zawsze zimny, ale gdy sie ''rozgrzeje'' staje się bardzo czerwony i napuchnięty. Skóra wokół nosa jest też zawsze zaczerwieniona jak policzki.…
- Witam, na ciele pojawiają mi sie małe pojedyncze swędzące krostki. Występują na przedramieniu, palcach, pod udami, na łydkach, w pachwinach, pod pachami. Kiedy zaczynam je drapać na niektórych pojawia sie niewielki strupek, a niektóre powiększają sie do większych rozmiarów a naskórek na wierzchu robi…
- Witam Panią czy jest możliwosc skonsultowania sie z Panią najpierw poprzez maila . chciałbym przesłać Pani zdjecie mojej córki ponieważ ma podejzenie Świerzba tak mowią inni dermatolodzy. uzywalismy wiele maści sterydowych ale pomagają na pare dni pozniej problem znow powraca. coreczka ma 9 mmiesiecy…
- Witam, od ponad miesiąca biorę antybiotyk Tetralysal na trądzik różowaty. W połowie kuracji na brzuchu pojawiła się wysypka, blade różowe niereguralne plamki. Nie swędzą, ani nie są odczuwalne w żaden sposób. Niektóre z czasem stają się suche i ulegają łuszczeniu. Czy to faktycznie reakcja na antybiotyk…
- Witam . Mam od dłuższego czasu problem ze skóra , a mianowicie czopowanie się mieszków włosowych przez łój , czego konsekwencją jest wypadanie włosów . Z czasem problem się nasila .. Czopy łojowe przypominają zaskórniki ,które występują również na twarzy (szczególnie czoło,nos), dekold ,plecy . Podejrzewam…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.