Problem ze słuchem

5 odpowiedzi
Proszę o poradę dotyczącą słuchu. Od ok.roku odczuwam mocny ból ucha głównie podczas rozmów przez telefon komórkowy. Samo przykładanie telefonu powoduje dyskomfort. Rozmową dłuższą dłuższa niż kilka minut wywołuje ból skroni i malzowiny ustnej pieczenie oraz bol oczu.Czasem mam wrażenie przytkania uszu i słyszenia siebie jakby od wewnątrz. W uchu pojawiają się pstrykania czasem piski i szum.Dodam że ze względu na wadę zgryzu doskwiera mi ból stawów skroniowo-żuchwowych oraz bóle karku.Czasem są zawroty głowy.Konsultacje z 3 różnymi laryngologami oraz badania słuchu i endoskopowe ucha nie wykazały żadnych zmian a problem jest bardzo dokuczliwy ponieważ uniemożliwia pracę i kontakt z klientami. W końcu żyjemy w świecie komórek. Co robić?
Witam. Sama Pani sobie odpowiedziała na pytanie. Rzeczywiście wygląda na to, że realnym problemem jest jakiś przewlekły stan zapalny w obrębie stawów skroniowo zuchowych powstały wskutek wady zgryzu. Patologie w tym stawie, poprzez bezpośrednie sąsiedztwo z trąbką słuchową i przewodem słuchowym, mogą być przyczyną bólów uszu i przytykania się i trzeszczeń w uchu. Jeśli sprawa jest przewlekła, to prawdopodobnie czeka Panią długotrwałe leczenie ortodontyczne. Proszę w wyszukiwarce wpisać "zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych" i znaleźć ortodontów lub innych stomatologów, którzy się tym problemem zajmują.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Poproszę o badanie audiometryczne oraz tympanometryczne, które wykona pan/pani w każdej placówce zajmującej się doborem aparatów słuchowych np. sieci Sluchmed, a następnie zapraszam na wizytę. Mam nieodparte wrażenie, że problem leży gdzie indziej.
Proszę spróbować rozmawiać poprzez słuchawki wewnatrzuszne z uszczelnieniem z miękkiej gąbki lub poprzez zestaw słuchawkowy bluetooth
Witam serdecznie,
Proszę rozważyć tzw. zespół ziejącej trąbki słuchowej?
W zasadzie brak jest obiektywnego badania pozwalającego w 100% potwierdzić powyższy zespół. Obecnie w diagnostyce wykorzystujemy:
1. Obserwację w mikrootoskopii ewentualnych ruchów błony bębenkowej podczas faz oddychania
2. Endoskopię nosogardła
3. Badanie audiometrii impedancyjnej
4, Obrazowanie struktur trąbki słuchowej w badanie HRCT w pozycji leżącej.
Dopiero całość obrazu klinicznego oraz wyniki badań dodatkowych pozwalają rozpoznać zespół ziejącej trąbki słuchowej.
Proszę zapoznać się również z informacjami zawartymi w linku:
szeptemnaucho.blox.pl/2016/01/zespol-ziejacej-trabki-sluchowej-czyli-Polaku.html

W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszego leczenia proszę o kontakt.
Pozdrawiam!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Dzień dobry,
Przyczyn tego typu dolegliwości może być wiele. Musi mieć Pan/Pani zrobioną diagnostykę w postaci MRI, audiogramu, tympanometrii. Nie ukrywam, że wady stawu skroniowo żuchwowego mogą też oddziaływać w przybliżony sposób.Ważne jest odpowiednie leczenie.
pozdrawiam
Rafał Nieckarz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.