Problem ze stulejką.

2 odpowiedzi
Mam problem ze stulejką. Chciałbym zapytać jak wygląda zabieg i ile trwa całkowite dojście do zdrowia po takim zabiegu? Czy taki zabieg można wykonać w gabinecie, czy tylko w szpitalu?
Dzień dobry,
Jeżeli chodzi o leczenie stulejki to istnieje kilka metod operacji włącznie z obrzezaniem całkowitym. Wybór metody leczenia jest uzależniony od zaawansowania choroby. Zabieg można wykonać w gabinecie, trwa około 30-40 minut. Regeneracja po zabiegu jest uzależniona od metody leczenia i trwa około 1-4 dni w zależności od wykonywanej pracy. W razie dalszych pytań zapraszam na konsultację.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Operacja stulejki u dorosłych wykonywana jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym. Po umyciu chirurgicznym w warunkach jałowych lekarz wykonuje iniekcje podskórne leku znieczulającego w odpowiednich miejscach trzonu prącia. Bardzo ważna jest umiejętna ocena efektów wykonanego znieczulenia. W razie braku możliwości uzyskania prawidłowego znieczulenia, niepokoju chorego należy przerwać zabieg i wykonać go ponownie w znieczuleniu po nadzorem anestezjologicznym (sedoanalgezja, znieczulenie ogólne proste, znieczulenie podpajęczynówkowe). W zależności od stopnia zwężenia pierścienia zewnętrznego napletka (nasilenia stulejki) oraz preferencji pacjenta wykonuje się plastykę napletka lub obrzezanie. Plastyka napletka pozwala na jego poszerzenie z jednoczesnym maksymalnym zaoszczędzeniem, tak, że żołądź (końcówka penisa) zachowuje swoją naturalną osłonę. Najczęściej stosuje się plastykę V-Y sposobem Gasińskiego. Obrzezanie polega na całkowitym okrężnym wycięciu napletka, tak, że po zabiegu żołądź pozostaje stale odsłonięta - ułatwia to pielęgnację rany pooperacyjnej i zmniejsza ryzyko nawrotu stulejki. Zabieg, w zależności od użytej techniki trwa ok. 30-45 min. Gojenie po zabiegu trwa ok. 7-14dni. W trakcie zabiegu standardowo stosuje się szwy (nici chirurgiczne) wchłaniane, które ulegają samodzielnemu "rozpuszczeniu" i odpadają w trakcie gojenia. W tego typu zabiegach bardzo istotny jest prawidłowy instruktaż ze strony lekarza odnośnie pielęgnacji rany pooperacyjnej. Nieprawidłowa pielęgnacja, wtórne zakażenie rany mogą dorowadzić do opóźnionego gojenia i powstania blizny pooperacyjnej, a w efekcie do niezadowalających wyników estetycznych i czynnościowych leczenia, mogących w skrajnych przypadkach wymagać reoperacji. Zabieg taki można wykonać ambulatoryjnie, to znaczy poza szpitalem, w gabinecie lekarskim. Jednak nie może to być "zwykły" gabinet konsultacyjny. Zabieg musi być wykonany w gabinecie zabiegowym spełniającym szereg wymogów zapewniających bezpieczeństwo jego wykonania. Po zabiegu chory, po krótkiej obserwacji może opuścić placówkę medyczną, a pielęgnacja po zabiegu może być prowadzona w warunkach domowych.

Eksperci

Ewa Borzęcka

Ewa Borzęcka

Pediatra

Tomaszów Mazowiecki

Andrzej Opertowski

Andrzej Opertowski

Chirurg

Warszawa

Antoni Kostarczyk

Antoni Kostarczyk

Chirurg

Kraków

Artur Witt

Artur Witt

Chirurg, Urolog, Proktolog

Warszawa

Agata Mikołajczyk

Agata Mikołajczyk

Chirurg dziecięcy

Nowy Targ

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 91 pytań dotyczących usługi: stulejka
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.