problemy błon śluzowych nosa i układu pokarmowego

3 odpowiedzi
Witam, mam pytanie od wielu lat mam problem z silną nadkwasotą objawia się ona mocnym parzeniem w nadbrzuszu i często w podbrzuszu jakby w jelitach. Od 16 lat łykam leki na refruks ale zauważam obecnie że co raz mniej skutkują. Brzuch od 2 lat mam opuchnięty choć jestem osobą nie otyłą. Około 2 lat temu robiłam USG jamy brzusznej tam stwierdzono mi bardzo malutką przepuklinę pępkową. Miałam wykonaną ale parę lat wcześniej kolonoskopię bo też się nie ciekawie wypróżniam najczęściej z zaparciami, tam nie stwierdzono nic poważnego. Wykonano mi kilka endoskopii w odstępach czasu również nic. Próbowano mi wykonać PH-metrię na refruks, lecz nie dalo się wykonać tego badania, ponieważ jestem po przebytych operacjach zatok przynosowych z polipami był problem. Mało kiedy jem smażone posiłki unikam kawy prawdziwej alkoholu też nie spożywam. Mimo to problem narasta towarzyszą mi te dwie przypadłości chorobowe zapalenie błon śluzowych nosa, noso gardzieli oraz kłopoty z tymi nadkwasotami wyraźny obrzęk błon śluzowych żołądka lub jelit. Nie mam pojęcia jak sobie pomóc obecnie wiele lat biorę Anesteloc który mi nie pomaga. Proszę mi udzielić odpowiedzi jakie mam wprowadzić postępowanie. Dziękuję i pozdrawiam.
Niestety nie da się odpowiedzieć na zadane pytania bez badania chorego i zapoznaiania się z wynikami badań endoskopowych i innych badań dodatkowych. Zgłaszane objawy moga mieć związek z długotrwałym stosowaniem leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego ( szczególnie jeśli chodzi o śluzówki nosa), zaparcia mogą być komponentą zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego. Nalezy też rozważyć SIBO ( nadmierny rozrost flory bakteryjnej jelita cienkiego) w przebiegu długotrwałego stosowania leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego. Proponuję konsultację u specjalisty gastrologa z pełna dokumentacją medyczna, wynikami badań z ostatnich lat, oraz z informacją o stosowanym leczeniu.

Dzień dobry. Myślę, że przy tak długotrwałym problemie potrzebne będzie badanie lekarskie i wizyta. Myślę, że coś się uda zrobić tylko trzeba uchwycić sedno problemu.
Należy zmodyfikować leczenie farmakologiczne. Proszę udać się do Gastroenterologa