Problemy gastrologiczne

1 odpowiedzi
Witam, szukam specjalisty dla mojego syna lat 19, choruje od 6 lat na cukrzycę typu I jest na insulinie, od około 2 lat ma bóle mięśniowe wzrost kinazy, brak możliwości ruchu, a od roku problemy gastryczne , zaparcia , bolący wzdęty brzuch , miał przeleczoną helicobakter ,jest przewlekły stan zapalny przełyku , niedomykający odźwiernik dwunastnicy , cofa się treść do gardła , był podejrzewany o celiakię , którą w końcu wykluczono . Problem jest tak duży mimo leczenia u gastrologa, że utrudnia mu codzienną egzystencję . Szukam osoby , która jest w stanie nam pomóc. Proszę o odpowiedź .
Witam serdecznie,
Do do samej celiakii to są jej różne rodzaje i podłoże. Może to nie celiakia i nietolerancja pokarmowa. Istnieje jeszcze taka jednostka jak NCGS. To powiedzmy sobie choroba, która nie daje wyników ambulatoryjnych dodatnich, a pacjent cierpi na wszystkie objawy klasycznej nietolerancji. Osobiście prowadzę teraz taką pacjentkę. Myślę, że przy odpowiednio zbilansowanej diecie i diecie eliminacyjno-rotacyjnej można w znaczący sposób poprawić komfort pacjenta.