problemy z brzuchem

4 odpowiedzi
Witam, od ponad roku mam bardzo napecznialy brzuch, jest to uczucie jakbym polknela balon. Mimo iz schudlam w owczas z 62kg do 57kg, jadlam zdrowo i zmienilam to, ze pilam 2l wody mineralnej dziennie, ale problem tylko sie pogorszyl. W styczniu zaczelam odczowac ogromny bol w podbrzuszu, brzuchu i plecach, bylam w owczas za granica wiec funkcjonowalam na lekach przeciwbolowych. Po powrocie do Polski, problem z bolem powracal co jakis czas, ale bralam leki przeciwbolowe. W maju zaczelam znow odczowac ogromny bol, wiec zglosilam sie do lekarza. W badaniu USG wyszlo, ze mam 7mm kamien w lewej nerce, ale bola mnie obie strony plecow i brzuch. Z badania krwi, nic nie wyszlo, a z badania moczu wyszlo, ze ciezar mojego moczu jest niemal jak woda 1,006g/ml. Kolor jest rowniez niemal jak woda, a gdy oddaje mocz po calej nocy to od kilku miesiecy strasznie brzydko pachnie. Mieszkam za granica i od 3 miesiecy problem z balonowym brzuchem bardzo sie pogorszyl, zaczal nawet wydawac bardzo dziwne i glosne dzwieki caly czas. Bardzo prosze o porade.
Trudno poradzić coś na odległość. Być może jest problem z bakteriami w jelitach

Proszę wykonać posiew moczu i przede wszystkim wykluczyć infekcję dróg moczowych oraz inne schorzenia nerek.
Witam. Proszę spróbować diety FODMAP + leki: np: Debretin, Duspatalin.
Pozdrawiam
Należy wykonać wodorowy test oddechowy z laktulozą i od niego uzależnić leczenie